Teknoloji

İngiliz yatırımcılar Bitcoin’e yöneliyor!

İngiliz sterlini, yaygın ABD doları karşısında zayıflamaya devam ederken, yatırımcılar istikrarı korumak için Bitcoin’e ( BTC ) yöneliyor üzere görünüyor.

İngiliz yatırımcılar Bitcoin’e yöneliyor!

Yatırımcıların amiral gemisi kripto para ünitesi tercihi, yükselen Bitcoin ve İngiliz sterlini süreç hacmi ile vurgulanıyor. Bilhassa CoinShares araştırma lideri James Butterfill tarafından paylaşılan datalar, borsalardaki GBP/BTC süreç hacminin 26 Eylül’de rekor 881 milyon dolara ulaştığını belirtti. Ortalama olarak, bu sayı çoklukla günde 70 milyon dolar düzeyinde bulunuyor.

GBP/BTC süreç hacmi. Kaynak: Coinshares

Genel olarak, son 30 gün içinde GBP/BTC çiftinin hacmi %878.11 süratle yükselirken, bir evvelki yıla nazaran bu sayı %1.431.76 düzeyinde bulunuyor.

Fiat dalgalanmalarıyla Bitcoin hacmi

Sterlin yanı sıra, datalar büyük fiat para ünitelerinin Bitcoin ile artan bir ticaret hacmi kaydettiğini gösteriyor. Örneğin, Euro karşısındaki hacim de son 30 günde %84,84 arttı. Birebir vakitte, USD/BTC çifti için hacim 30 günde %66,52 arttı.

Fiat para ünitesi grafiği ile Bitcoin süreç hacmi. Kaynak: Coinshares

Performansa dayanarak, Butterfill, “bir FIAT para ünitesi tehdit edildiğinde, yatırımcılar Bitcoin’i tercih etmeye başlar” dedi.

Bitcoin’e geçiş, İngiltere Başbakanı Liz Truss’un vergi indirimleri için devlet borçlanmasını artırma teklifinin enflasyonu kötüleştireceği endişesiyle geldi. Durum , İngiltere Merkez Bankası’nın bir garanti beyanı yayınlamak zorunda kalmasıyla sterlini tarihi düşüklere gönderdi .

Britanya vatandaşlarının dikkatlerini Bitcoin’e çevirmesiyle senaryo, kripto para ünitesinin enflasyona karşı bir muhafaza vazifesi görebileceği savunucuları tarafından kısmen doğrulanıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom