Teknoloji

İngiltere Merkez Bankası: Blok zincirinin benimsenmesi çok karmaşık!

İngiltere Merkez Bankası Lider Yardımcısı Jon Cunliffe, 28 Eylül Çarşamba günü, kripto varlıklarının temeli olan blok zinciri teknolojisinin, tüm finansal piyasalarda süratli ticaret ve uzlaşma sağlamak için kullanılmasının, gerektireceği problemler göz önüne alındığında istenmediğini söyledi.

İngiltere Merkez Bankası: Blok zincirinin benimsenmesi çok karmaşık!

Reuters’in 28 Eylül’de bildirdiğine nazaran, Cunliffe’ye nazaran, ticaret ve uzlaşma yeniliklerinin düzenleyicilerin gözünde mevcut sistem kadar sağlam olduğundan emin olmak kıymetlidir.

Anında uzlaşma için bir sürecin gerçekleştirildiği anda eldeki nakit ve menkul değerlerin gerekli olduğunu da kelamlarına ekledi. Blockchain tabanlı platformların ve mevcut teknolojinin birlikte nasıl çalışacağı belirli değildi.

Cunliffe, finans bölümü kuruluşu AFME tarafından düzenlenen bir konferansta şunları söyledi:

“Hataları harekete geçmeden evvel tespit etmek yahut düzeltmek için vakit yok. Hülasa, tüm piyasalarda büsbütün anlık ticaret ve uzlaşma istemeyebiliriz.”

Geçerli kurulum

Şu anda pay senedi ve tahvil süreçleri süreçten iki iş günü sonra kapatılmaktadır. Bu, riskli risklere ve orta devirde bankaların marj ve sermaye için nakitle karşılaması gereken değerli piyasa hareketlerinin muhtemelliğine yol açar.

Sonuç olarak, Amerika Birleşik Devletleri bunu bir iş gününe indirmek için gaye tarih olarak Mart 2024’ü belirledi ve Avrupa’ya da birebirini yapması için baskı yapıyor.

Bu ortada, maliyetleri ve riskleri azaltmak maksadıyla, süratli ticaret ve mutabakatların yapılması için dağıtılmış defter teknolojisi yahut blok zincirinin kullanımını test etmek için şu anda pilot programlar uygulanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi