Telefon

iOS 16.1, 8 yeni özellik ile geliyor!

Apple yaptığı açıklama ile yeni iOS 16.1 sürümünü 24 Ekim Pazartesi günü yayınlayacağını duyurdu. İşletim sisteminin yeni sürümü, iPadOS 16 ve MacOS Ventura ile birlikte sunulacak. iOS 16.1, çeşitli yanılgı düzeltmelerinin yanı sıra iPhone kullanıcıları için 8 yeni özellik de getiriyor.

iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı

iCloud‌ Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı, Fotoğraflar uygulamasında aile üyeleriniz yahut arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşmanızı kolaylaştıracak.. Bu özellik, kullanıcının yanında beş şahsa kadar iCloud aracılığıyla erişilebilen paylaşılan bir kitaplığa fotoğraf eklenmesine ve düzenlenmesine imkan tanıyor.

Üçüncü Taraf Uygulamalar için Canlı Etkinlikler

iOS 16.1, Canlı Etkinlikler’i App Store’daki üçüncü taraf uygulamalarına genişletiyor. Bu özellik, iPhone kullanıcılarının maç skoru yahut yemek siparişi üzere gerçek vakitli aktiflikleri direkt Kilit Ekranında yahut Dinamik Ada’da takip etmelerini sağlar.

Temiz güç ile şarj

iOS 16.1, Apple’ın “şebeke daha pak güç kaynakları kullandığı vakitler için şarj müddetlerini optimize ederek iPhone’un karbon ayak izini azaltmayı hedeflediğini” söylediği yeni bir Pak Güç Şarjı özelliğini içeriyor. Bu özelliğin sırf ABD’de kullanılabilir olduğunu hatırlatmakta ise fayda var.

Apple Watch Olmadan Apple Fitness+

Apple Fitness+, iOS 16.1, iPadOS 16.1 ve tvOS 16.1’den itibaren Apple Watch’ı olmayan iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilir hâle geliyor. Apple Watch olmadan iPhone kullanıcıları, idman sırasında kalp atış suratı ve yakılan kalori üzere gerçek vakitli ölçümleri göremiyorlardı.

Home uygulamasında Matter aksesuarları

iOS 16.1, uyumlu akıllı konut aksesuarlarının Apple’ın HomeKit’i, Amazon’un Alexa’sı ve Google’ın Home’u da dahil olmak üzere birden fazla platformda problemsiz bir formda birlikte çalışmasını sağlayacak yeni bir ilişki standardı olan Matter özelliğini beraberinde getiriyor. Matter aksesuarlarını Home uygulaması ve Siri ile denetim etmek için bir HomePod, HomePod küçük, Apple TV 4K yahut Apple TV HD gerekiyor.

Apple Card cüzdan hesabı

iOS 16.1’den itibaren, Apple Card kullanıcıları “yüksek getirili” tasarruf hesabı açabilecek ve Günlük Nakit geri ödeme ödüllerinin hiçbir fiyat, asgarî para yatırma ve asgarî bakiye ihtiyacı olmadan otomatik olarak hesaba yatırılmasını sağlayabilecekler. Kullanıcılar, birikim hesaplarını Cüzdan uygulamasında yönetebilecekler.

Dinamik Ada için ulaşılabilirlik desteği

iOS 16.1, iPhone 14 Pro modellerinde Dynamic Island için Erişilebilirlik takviyesi ekleyerek tek elle erişmeyi kolaylaştırıyor. Erişilebilirlik, ekranın üst yarısını alçaltan isteğe bağlı bir özellik olarak öne çıkıyor. Böylelikle telefon ekranı, parmakların kolaylıkla erişebileceği bir hale bürünebilecek.

Cüzdan uygulaması için şifre paylaşımı

iOS 16.1, Otomobiller, otel odaları ve daha fazlası için Cüzdan uygulamasında saklanan şifreleri İletiler ve WhatsApp üzere iletileşme uygulamaları aracılığıyla inançlı bir formda paylaşmanıza imkan tanıyacak.

Apple’ın iOS 16 ile birlikte getireceği kıymetli yenilikler bu biçimde sıralanıyor. Pekala siz işletim sisteminin yeni sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom