Teknoloji

Ünlü boksör, NFT’leri ve metaverse’leri kapsayan bir ticari marka olarak tescil edildi!

Efsanevi boksör ve aktivist Muhammed Ali’nin ismi artık Web3 alanında bir ticari marka olarak korunuyor ve meta data tabanındaki takas edilemeyen jetonlara ( NFT’ler ) ve sanal eserlere kadar uzanıyor.

Ünlü boksör, NFT’leri ve metaverse’leri kapsayan bir ticari marka olarak tescil edildi!

Nitekim 20. yüzyılın en değerli spor figürlerinden biri olarak kabul edilen ‘The Greatest’ lakaplı boksörün markası, 18 Ekim’de yayınlanan 6881575 numaralı ABD Sicili’nde tescil edildi . NFT ve metaverse lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis 19 Ekim’de.

Tescilli ticari marka, Ali, sanal giysiler, ayakkabılar, şapkalar, spor çantaları ve ekipmanları içeren NFT onaylı medyayı kapsar.

Muhammed Ali, NFT’leri ve metaverse’leri kapsayan bir ticari marka olarak tescil edilmiştir. Kaynak: Michael Kondoudis

Konduodis Finbold’a şunları söyledi :

“Bu kayıt, USPTO standartlarına nazaran epey süratli olan bir yıldan daha kısa bir müddette incelendi ve onaylandı. Başka ünlü isimler için yapılan müracaatlarda da birebir sonuçları bekliyoruz. Tıpkı vakitte ünlü isimleri ve markaları meta dataya geçerken korumak için bir plan sunuyor.”

Ekledi:

“Ünlü Web3 ticari markalarının bu eğiliminin, meta data tabanında marka muhafazası muhtaçlığını daha fazla ünlü fark ettikçe devam etmesini bekliyoruz.”

Ünlü isimlerin markalaşması

Muhammed Ali için yapılan ticari marka müracaatının, 2021 yılının sonlarında ünlü isimlerin ticari markaları için yapılan birkaç müracaattan biri olduğunu belirtmekte yarar var. Başkalarından kimileri Marilyn Monroe ve Elvis Presley’dir.

Özellikle, Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo , Haziran ayında Binance ile özel bir NFT paydaşlığı imzaladı . Dünyanın dört bir yanındaki birçok atlet ve spor tertibi, taraftarlarla taraftar etkileşimi düzeylerini korumak için NFT çoğunluğuna atlıyor.

Ulusal Basketbol Birliği’nden (NBA) Brooklyn Nets’ten profesyonel basketbolcu Kevin Durant, NFT ve metaverse için 26 ticari marka müracaatında bulundu.

Son olarak, ABD’de dosyalanan NFT ve blockchain ile ilgili ticari markaların 2022’de şimdiye kadar 6.000’i aştığını , 2021 için bildirilen sayının üç katı olduğunu da belirtmekte yarar var.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi