Telefon

iOS 16.1 Beta 5 kullanıma sunuldu: İşte yeni sürümün özellikleri

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinden biri olan ve her adımı olay yaratan Apple, iPhone kullanıcılarının uzun vakittir beklediği muştuyu Haziran ayında gerçekleştirdiği WWDC 2022 etkinliğinde vererek iOS 16’yı resmen duyurmuştu. İlerleyen aylarda bu yeni sürüme ait ortaya pek çok sav atılsa da, yeni versiyonun tüm özelliklerini kanlı canlı görebilmek için Eylül ayının ortalarının gelmesini beklemek zorunda kalmıştık.

İşte bir müddettir iPhone sahipleri tarafından kullanılan yeni işletim sisteminin birinci büyük yaması olan iOS 16.1 sürümü için Beta 5 yayınlandı. Bunun manası artık yeni sürüm için de çalışmaların sonuna gelindi. Pekala iOS 16.1 kullanıcılarına ne üzere yeni özellikler sunuyor?

iOS 16.1 Beta 5 kullanıma sunuldu: İşte yeni sürümün özellikleri

iPhone kullanıcılarının yeni sürümle birlikte görecekleri en değişik yenilik pak güç kullanımı olacak. Bundan sonra iOS 16.1 sürümüne sahip bir iPhone kullananların aygıtları, şebeke alt yapısının kâfi derecede pak güç sağlaması durumunda, şarj mühletini buna nazaran kendisi otomatik olarak ayarlayabilecek.

Bununla birlikte yeni sürüm iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 Küçük ve iPhone 13 Küçük için de çok kıymetli bir bilhassa gelecek. Bilindiği üzere orjinal versiyon birçok iPhone modeline pil yüzdesini gösterme özelliğini geri kazandırmış olsa da, bu saydığımız modeller ilgili özellikten yoksun kalmışlardı. İşte iOS 16.1 ile birlikte bu aygıtlar da pil göstergesi özelliğinden yararlanabilecek. Son olarak bu yayınlanan sürümün Beta versiyonu olduğunu ve en son kullanıcıların tam sürüm için biraz daha beklemeleri gerektiğini de hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi