YouTube

İki dev şirket yeni paydaşlık projelerini duyurdu

Meta ve tabi ki CEO’su Mark Zuckerberg, son vakitlerde Metaverse ile yatıp Metaverse ile kalkıyorlar. Her ne kadar geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir görsel yüzünden Mark Zuckerberg’in karizması üzücü halde çizilmiş olsa da tekrar de ünlü CEO, bu bahiste geri adım atmak istemiyor. İşte tam olarak da bu yüzden yani Metaverse cihanı konusunda ne kadar önemli olduğunu göstermek isteyen Zuckerberg, yanına teknoloji dünyasının en kıymetli şirketlerinden biri olan Microsoft’u aldı.

Meta ile Microsoft ortasında kurulan bu paydaşlığın pek çok sebebi bulunuyor. Öncelikle Metaverse denildiği vakit insanların zihinlerinde oyun ve cümbüş odaklı bir cihan beliriyor. Lakin Zuckerberg’e nazaran bu tarif Metaverse’ün yalnızca 10’da 1’i.

İki dev şirket yeni paydaşlık projelerini duyurdu

İnsanların bu cihanın iş dünyasını takip etmek, toplantılar yapmak yahut istenilen rastgele bir mevzuda sempozyumlara katılabilmek için de kullanabileceklerini göstermek isteyen Meta, tam da bu sebepten ötürü Microsoft ile yeni bir iştirak tesis etti.

Yapılan açıklamaya nazaran iki dev şirket, Microsoft’un sahibi olduğu ve iş dünyasında hatırı sayılır bir oranda kullanılan Microsoft Teams uygulamasını Horizon World’e entegre edecek. Bu sayede artık toplantılar, Metaverse cihanında ve avatarlar vasıtasıyla gerçekleştirilebilecek. Üstelik Microsoft’un en kıymetli eserlerinin başında gelen Office uygulamalarına da Horizon Worlds’den tam erişim sağlanabilecek. Tabi ikilinin paydaşlık alanları bunlarla da hudutlu kalmayacak ve bir bakıma Meta artık Horizon Worlds’ü Microsoft ile birlikte inşa edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!