Teknoloji

iOS kullanıcıları dikkat: Yeni güncelleme büyük sorunu beraberinde getiriyor!

Apple, iPhone aygıtlarına yeni özellikler sunmak ve iyileştirmeler yapmak için iOS güncellemeleri sunuyor. Ama teknoloji devi, birtakım güncellemelerde bir yeri düzgünleştirirken bir diğer yeri de bozabiliyor. Tekrar bunlardan biri oldu ve iOS kullanıcıları, Face ID teknolojisinin çalışmaması nedeniyle toplumsal medya üzerinden şikayet etmeye başladı.

Paylaşımlar, çoklukla iPhone 12 Pro ve iPhone 13 Pro kullanıcıları tarafından yapıldı. Pekala, Face ID özelliğinin çalışmama sorunu hangi güncellemeden kaynaklanıyor ve Apple açıklama yaptı mı? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

iOS 15.7.1 güncellemesi, Face ID teknolojisini çalıştırmıyor!

iOS 15.7.1 Release Candidate yükleyen iPhone kullanıcıları, Face ID teknolojisinin telefonlarında çalışmadığını tespit etti. Bunun üzerine Face ID’yi sıfırlayan şahıslar, Yüz Kimliği Bulunamıyor diye kusur aldı ve bu durum özelliğin büsbütün bozulmasına neden oldu.

Release Canditate kullanıcıları, çoklukla güncellemenin son sürümünü alıyorlar. Bu yüzden sorunun düzeltilmemesi durumunda yayınlanacak genel sürümde de birebir kusur yaşanabilir.

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, 1. jenerasyon iPhone SE, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus kullanıcıları iOS 16’yı indiremiyor. Ek olarak birtakım iPhone kullanıcıları da tercih etmemesi nedeniyle hala iOS 15 kullanıyor. Bu nedenle de Apple’ın iOS 15 sürümündeki meselelere kısa müddette el atması bekleniyor. Apple, iOS 15.7.1 güncellemesinin Face ID çalıştırmamasıyla ilgili bir açıklama yapmadı. Ancak Reddit ve Twitter kullanıcılarının paylaşımları nedeniyle firmanın kısa müddette bir açıklama yapması gerekiyor.

Teknoloji devi Apple, ek olarak iOS 16.1 güncellemesini de önümüzdeki Pazartesi günü piyasaya sürecek. Firma, yeni güncellemeyle ilgil yaptığı açıklamada Apple Fitness Plus’ın iPhone’lara geleceğini açıkladı. Bunun dışında birçok yenilik ve düzgünleştirme iOS 16.1 ile birlikte kullanıcılara sunulacak.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 16.1 güncellemesinden beklentileriniz neler? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!