Teknoloji

TOGG, dalın devlerine hodri meydan diyor!

Otomobil sektörü rekabetin en ağır yaşandığı alanların başında geliyor. Kesimi yakından takip edenlerin pek uygun bildiği üzere bu pazar Alman ve Fransız markalarının liderliğinde büyüyüp gelişiyor. Lakin elektrikli otomobil ihtilali, bu durumu bilakis çevirmek ve bölüme giriş yapmak isteyenler için adeta bulunmaz bir fırsat olarak karşımıza çıktı.

Bu fırsatı kaçırmak istemeyen ve kendi araba markasını üretmek isteyen ülkemiz de, uzun bir müddettir TOGG projesi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Yapılan açıklamalardan ve ortaya çıkan sızıntılardan artık sürecin sonuna gelindiğini ve bu yılın sonu itibariyle birinci seri üretimlerin tamamlanacağını biliyoruz. TOGG’u birinci kez yollarda görebilmek içinse biraz daha bekleyip 2023’ün birinci çeyreğine kadar sabretmemiz gerekiyor.

TOGG, dalın devlerine hodri meydan diyor!

Öte yandan sürece ait dün bir açıklama yapan TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, TOGG’un 100 yıllık otomotiv devlerine baş tuttuğunu ve bunu hakikaten başarabilecek kapasitede bir marka olduğunu lisana getirdi. Karakaş’a nazaran rakiplerin esaslı olması onlarla rekabet edilmesine mani değil ve TOGG hem özellikleri hem tasarımı hem de yerlilik vurgusuyla bunu başarabilecek bir isim.

Tabi gönüllerimiz TOGG’dan yana lakin Volkswagen, BMW, Renault, Hyundai, Seat, Mercedes üzere rakiplerle uğraş edebilmenin çok kolay olmadığı da bir gerçek. Bakalım TOGG elektrikli araba pazarında nasıl bir performans sergileyecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/