Teknoloji

TOGG şarj istasyonu sıkıntısını daha şimdiden çözdü

Yerli araba, ülkemizin en öncelikli beklentilerinden biri. Artık ya tamam ya devam seviyesine gelen bu istek, uzun bir vakittir TOGG ile gerçeğe dönme gayesi taşıyor. Hakikaten gelen son haberler de, artık TOGG için geri sayıma geçebileceğimizi gösterdi.

Şirket CEO’su Gürcan Karakaş tarafından dün yapılan basın toplantısında sarf edilen kelamlar Türk halkına umut pompalarken, şirketten gelen yeni haberler bu telaffuzların yalnızca lafta kalmadığını da göstermiş oldu.

TOGG’u yakından takip edenlerin bildiği üzere geçtiğimiz günlerde TOGG’un iştiraki Trugo’nun birinci şarj istasyonları Bolu’da açılmıştı. Birinci etapta tıpkı anda 12 farklı aracı şarj edebilecek 6 şarj istasyonunun oluşan bu sistemin, ilerleyen vakitlerde çok daha büyüyeceği kesin olsa da, bu sayılar TOGG müşterilerini ziyadesiyle korkuttu. Gerçekten binlerce adet satılacak olan TOGG’un hepi topu bir avuç şarj istasyonuna muhtaç olduğu üzere yanlış bir fikir yayıldı.

TOGG şarj istasyonu sıkıntısını daha şimdiden çözdü

Bununla birlikte tıpkı gün yapılan bir başka açıklamada, Vestel tarafından üretilen onlarca yeni Trugo şarj istasyonunun da şirkete teslim edildiği duyuruldu. Tabi bu açıklamada beklenen ferahlığı sağlamadı. Hakikaten araba kullanıcısı istediği rastgele bir yerde aracının yakıtını koyarak yola devam etmeye alışkın olduğu için, bu gelişmeler doğal olarak başlardaki soru işaretlerini gidermedi. Lakin beklenen haber bugün geldi.

TOGG’dan yapılan açıklamaya nazaran, dünya devi Shell ile bir paydaşlık muahedesi imzalanarak Türkiye’deki 81 vilayette bulunan 400 farklı Shell istasyonunda 600 farklı şarj ünitesi kurulacak. Üstelik bu daha yalnızca bir başlangıç. Yapılan mutabakata nazaran çok kısa bir müddet içerisinde istasyon sayısı 600’e şarj ünitesi sayısı ise 1.000’e çıkarılacak. Üstelik İstanbul üzere trafiğin çok ağır olduğu bölgelerde şarj istasyonu sayısı 25 km’de 1 adet olacak şekilde ayarlanacak. Yani artık bu araçları nerede şarj edeceğiz üzere bir kaygımızın kalmadığını da söylemiş olalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!