Telefon

iOS kullanıcılarına müjde: O uygulama mağazaya geri döndü

Akıllı telefonların en değerli özelliği, uygulama dayanağı sayesinde muhakkak standartlara bağlı kalmak zorunda olmadan özgürce çeşitlendirilmiş deneyimler deneyimleyebilme talihidir. Bunun en hoş örneklerinden biriyse, Android yahut iOS yüklü bir telefon satın aldığınız vakit varsayılan olarak gelen klavyeyi kullanmak yerine alternatif isimlere yönelebilme talihidir. Şayet bir yerde alternatif klavye uygulamasından bahsediliyorsa, orada SwiftKey’in isminin geçememesi ise neredeyse imkansız.

Hem Android hem de iOS kullanıcılarının ağır talep gösterdiği tanınan klavye uygulaması, bir müddettir sırf Android için güncelleme servis ediyor, iOS kullanıcılarını ise bu güncellemelerden yoksun bırakıyordu.

iOS kullanıcılarına müjde: O uygulama mağazaya geri döndü

Bilindiği üzere Apple siyasetleri gereği, belirli bir mühlet güncellenmeyen uygulamalar mağazadan kaldırıldığı için Microsoft, Apple bu işe el atmadan kelam konusu uygulamasını App Store’dan kendisi çekmişti.

Bununla birlikte Microsoft’un SwiftKey’i App Store’dan kaldırması, iOS kullanıcılarını hem üzdü hem de sinirlendirdi. O gün bugündür gerisi ardı kesilmeyen taleplerden sonra geri adım atan Microsoft, SwiftKey’i App Store’a bir kere daha yükledi. Fakat yüklenen sürüme baktığımız vakit, silinen sürümle tıpkı olduğunu yani iOS kullanıcıları için tekrar rastgele bir güncellemenin getirilmediğini görüyoruz. Öte yandan uygulamayı kaldırma konusunda geri adım atan Microsoft’un güncelleme konusunda da misal bir yol izleyebileceğinin konuşulduğunu da belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al