Telefon

iPhone kullanıcılarının dikkatine: Bu uygulamalar kırmızı alarm veriyor!

Akıllı telefon dünyasında hiç bitmeyen bir karşılaştırmanın taraflarıdır iOS ve Android. Hatta durum o denli bir boyuta gelmiştir ki, her iki işletim sisteminin kullanıcıları da karşı tarafı “fanboy” olmakla suçlamaktalar. iOS kullanıcıları kendi platformlarını güvenlik ve stabilite ögeleriyle savunurken, Android kullanıcıları ise özgürlük ve konfor üzerinden rakiplerini vuruyor. Lakin şu sıralar iOS kullanıcılarının güvenlik kozu biraz külfete girmiş olabilir.

Siber güvenlik üzerine çalışmalar yapan bir küme yazılımcı tarafından ortaya çıkarılan bilgilere nazaran, App Store’da bulunan ve her tıp güvenlik önleminden kaçmayı başaran 9 uygulama, iPhone kullanıcıları için adeta tehlike saçıyor.

iPhone kullanıcılarının dikkatine: Bu uygulamalar kırmızı alarm veriyor!

Adware tipi uygulama olarak isimlendirilen bu programlar, tanınan uygulamaları taklit ederek kullanıcıları kandırmayı ve telefona yüklenmeyi hedefliyor. Bir defa telefona yüklendikten sonra motamot içerideki casus üzere çalışarak bilgilerinize erişiyor ve kullanıcıların müsaadesi olmadan reklamlara yönlendirme yaparak kendisini geliştirenlere para kazandırıyor.

Bu tip uygulamaların ziyanı yalnızca bununla da sonlu kalmıyor. Art planda daima çalıştığı için bataryayı da çok süratli bir formda tüketen, RAM kullanımı nedeniyle telefonu yavaşlatan bu uygulamalar birden fazla vakit hassas bilgilere de erişim sağlamayı amaçlıyor. Yapılan araştırmalara nazaran şu an için App Store’da tespit edilen ve yakın vakitte kaldırılacağı düşünülen o uygulamaların isimleri ise şöyle; Run Bridge, Loot the Castle, Shinning Gun, Ninja Critical Hit, Tony Runs, Rope Runner, Wood Sculptor, Racing Legend 3D, Fire-Wall.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!