Telefon

iPhone’larda beklenen oluyor: İşte periskop lens ile ilgili detaylar!

Akıllı telefon dünyasının en değerli isimlerinin başında gelen Apple, iPhone 14 serisiyle dalda tekrar çıtayı belirledi. Şirket, bir yandan da bu yılın son çeyreğinde piyasaya süreceği iPhone 15 serisi için hazırlanıyor. Değerli kaynaklar seri hakkında yeni bilgiler paylaşıyor.

Periskop lens, yalnızca iPhone 15 Pro Max’te olacak

Daha evvel birçok kıymetli kaynak iPhone 15 serisinde bir periskop lens kullanılacağını belirten paylaşım yaptı. Son olarak elde edilen rapora nazaran birinci defa periskop lens kullanacak modelin beklenildiği üzere yalnızca iPhone 15 Pro Max’te olacağını söylüyor. Ek olarak lens, bir sonraki iPhone 16 serisinde ise iki Pro modelinde de yer alacak. Görünüşe nazaran Apple periskop lensi benimseyecek.

Bugüne kadar iPhone 14 kamerasıyla ilgili birçok argüman ortaya atıldı. Buna nazaran 5x optik yakınlaştırma yapabilen periskop lense yer verecek. Ayrıyeten, Lante Optics’in Apple’a 100 milyondan fazla bileşen tedarik etmesinin olası olduğu ve bunun şirketin gelirleri üzerinde büyük bir olumlu tesir yaratacağı söyleniyor.

Dynamic Island özelliğinin tüm modellere gelmesine kesin gözüyle bakılıyor. iPhone 15 Pro ve 15 Ultra büsbütün yeni bir Apple çipi kullanacak. Apple’ın 3nm mimarisi üzerine üretilen A17 Bionic’ten gücünü alacak. Mevcut kuşaktan kıymetli ölçüde daha güçlü olmasa da, batarya performansıyla dikkat çekecek.

TSMC tarafından üretilecek 3nm mimarili A17 Bionic, yeni çiplerden ötürü epeyce maliyetli olacak. Söylentilere nazaran 3nm N3 teknolojisiyle üretilen bir çip, mevcut teknolojiye kıyasla yüzde 25 oranında daha değerli.

Akıllı telefon dünyasında bilinen TrendForce’a nazaran iPhone 15 Pro, 8 GB RAM ile sahne alacak. Bu kıymet standart modellerinde 6 GB olarak kalabilir. Ek olarak PRo modelinin işlemci koltuğunda Bionic A17’nin olması bekleniyor. Şirket, standart modellerde ise Bionic A16 kullanmaya devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking