YouTube

Twitter uygulamaları hala bozuk ve Musk hala sessiz

Sorunlar, birtakım kullanıcıların kimlik doğrulamayla ilgili yanılgılar aldıklarını bildirmesiyle perşembe akşamı başlamış üzere görünüyordu.

Şirketin sessizliği ise devam ediyor. Tweetbot’un ortak yaratıcısı Paul Haddad, bir Mastodon gönderisinde “Twitter’dan hala resmi yahut resmi olmayan bir bilgi yok” dedi. Twitterific’in gerisindeki şirket olan Iconfactory’den cuma günü yayınlanan bir blog gönderisinde, “Biz de sizin kadar karanlıktayız” dedi.

Pazar öğlenden sonra da resmi Twitter hesabından, Twitter Destek hesabından yahut Elon Musk’tan üçüncü taraf uygulamalarının durumu hakkında rastgele bir tweet gelmedi. Şirkette bahsin direkt sorulabileceği bir irtibat departmanı da yok.

Twitter uygulamaları hala bozuk ve Musk hala sessiz

O vakitten beri Twitterific üzere uygulamalar, kullanıcılara kesintilerle ilgili bir bildirim göstermeye başladı. Açıklamada, “Twitterific kullanıcıları şu anda hizmete erişemiyor” sözü yer alıyor. “Bu yalnızca süreksiz bir yanılgı olabilir lakin daha önemli bir sorun da çıkabilir.” Tweetbot uygulaması da benzeri bir bildiri yayınladı.

Twitter kullanıcıları, geliştiricileri ve kimi haber kaynaklarından, bunun Twitter’dan üçüncü taraf istemcileri büsbütün kapatmaya yönelik bir hareket olduğuna dair spekülasyonlar bulunuyor. Lakin The Information’dan cumartesi günü yayınlanan bir rapor kesintinin kasıtlı olduğunu doğruluyor üzere görünüyor. Satış noktası tarafından görüntülenen dahili iletilerde, kıdemli bir yazılım mühendisi, Twitter kesintilerine ve öbür kesintilere ayrılmış bir Slack kanalında “Üçüncü taraf uygulama askıya alma süreçleri kasıtlıdır” diyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking