Telefon

Milyonlarca Twitter kullanıcısı platformu terk ediyor! Elon Musk endişelenmeli mi?

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra birçok kullanıcı platformu terk ederek Mastodon ya da Reddit’e geçiş yaptı. Artık Twitter’ın üçüncü taraf uygulamaları olan Tweetbot ve Twitterrific’in kısıtlanmasından sonra kullanıcılar hesaplarını kapatacaklarını belirten paylaşımlar yapmaya başladı. Hususla ilgili Twitter kullanıcılarının söyledikleri için haberin ayrıntılarına göz atalım.

Twitter kullanıcıları, Tweetbot ve Twitterrific’in kısıtlanmasının profesyonelce olmadığını düşünüyor

Geçtiğimiz günlerde Twitter’ın üçüncü taraf uygulamalarından olan Tweetbot ve Twitterrific kapatıldı. Kapatılmasının gerisinden hiçbir açıklama yapılmayan fiyatlı uygulamalar, Twitter için birçok alanda farklı ayrıcıklar sunuyor ve yalnızca tweetlerin öne çıktığı uygulama arayüzüyle kullanıcılara hizmet veriyordu.

Tweetbot ve Twitterrific kullanıcıları, rastgele bir açıklama yapmadan üçüncü taraf uygulamalarının kapatılması üzerine ise Twitter sahibi ve CEO’sunun küçük bir erkek çocuğu üzere kapris yaptığını ve bunun görmezden gelinmeyeceğini belirtti. Üçüncü taraf uygulamalarını kullanan şahıslar, bu durumun dehşetli derecede profesyonelce olmadığını söyleyerek platformdan ayrıldıklarını belirten açıklamalar yaptı.

Öte yandan şimdi iki gün üçüncü taraf uygulamaların reklam gelirlerinin önüne geçtiği için Elon Musk’ın kasıtlı olarak bunu gerçekleştirdiği haberleri de ortaya çıktı. Bir Tweetbot kullanıcısı, Insider için verdiği röportajda Mastodon’a geçiş yaptığını da belirterek şu kelamları söyledi:

“Twitter’dan büsbütün irtibat eksikliği ve bunun mutlaka hiçbir ihtar olmadan gerçekleşmesi son derece profesyonelce değil ve öfke uyandırıyor.”

Bir Twitterrific kullanıcısı ise mevzuyla ilgili şu kelamları ekledi:

“Twitter bu rotayı izlemeye devam ederse katiyetle Twitter kullanımımı azaltacağım. Sonunda Twitter’ı kesin olarak bırakmam için beni motive eden şey bu olabilir.”

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın Tweetbot ve Twitterrific uygulamalarının askıları kaldırılmalı mı ve Elon Musk uygulamaları hakikaten reklamlar için mi askıya aldı? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking