Teknoloji

Kaza yapan şoför yandı: Artık trafik sigortasını çok daha değerliye yenileyecek

Araç sahibi olmanın da, aracı aldıktan sonra onu kullanabilmenin de son derece güçleştiği günlerden geçiyoruz. Buradaki güçleşmenin büsbütün ekonomik kaynaklı olduğunu bir defa daha hatırlatalım zira sıfır araç fiyatlarından tutun da yıllık rutin bakım masraflarına kadar her kalemin evvelki yıllara nazaran 3-5 kat arttığı bir gerçek.

Sabah saatlerinde gelen son haberlerde kasko ücretlerinin önümüzdeki yıl daha fazla katlanacağı bilgisiyle canı sıkılan şoförlere bir haber de trafik sigortasından geldi. Lakin zarurî trafik sigortalarına ait yapılacağı tez edilen yeni düzenleme yeterli şoförleri sevindirirken, makûs şoförleri ise ziyadesiyle cezalandıracak.

Mevcut tertipte mecburî trafik sigortası poliçe primleri 7 basamağa bakılarak belirleniyor. Bu 7 basamak içerisinde en az problemli şoförler 7. Basamak üzerinden prim öderken, en sıkıntılı şoförler ise 1. Basamaktaki prim katsayısı üzerinden süreç görüyor. Tabi burada 7. basamağın en ucuz, birinci basamağın ise en değerli prim fiyatına tekabül ettiğini de belirtelim.

Kaza yapan şoför yandı: Artık trafik sigortasını çok daha değerliye yenileyecek

İşte gelen son bilgilere nazaran önümüzdeki yılın başlarında yapılacak bir düzenlemeyle, artık bu sıralamaya 2 basamak daha eklenecek. Çok fazla kazaya karışan şoförler için 0. Basamak eklenecekken, bu basamağa düşen şoförün poliçe bedeli %200 arttırılacak ki şu an bu oran %135.

Öte yandan eklenecek bir başka basamak olan 8. Basamak ise kazaya karışmayan şoförler için uygulanacak ve bu basamakta yer alan şoförler için prim bedeli %50 indirimli olarak uygulanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al