Teknoloji

Kripto analisti: Bitcoin için ‘ufukta çok büyük bir hareket’ görünüyor!

Kripto para bölümü şu anda sakin denizlerde seyrediyor üzere görünse de, kimi göstergeler, en azından en büyük varlığı Bitcoin ( BTC ) için fırtına öncesi sessizlik olabileceğini gösteriyor.

Kripto analisti: Bitcoin için ‘ufukta çok büyük bir hareket’ görünüyor!

Kripto ticareti uzmanı ve analisti Michaël van de Poppe, 10 Ekim’deki tweetinde sahiden de Bitcoin’in oynaklık endeksinin 25’in altına düştüğünü ve bunun tarihî olarak “büyük oynaklık için garantili bir reçete” manasına geldiğini söyledi.

Bitcoin tarihi oynaklık endeksi ve fiyat. Kaynak: Michael van de Poppe

Van de Poppe, Bitcoin’in oynaklığını ve fiyat çizelgelerini karşılaştırarak bu büyük oynaklığı evvelden kestirim edebilecek üç tarihi senaryo kaydetti. Birincisi 2018’de 3.000 dolara düştü, akabinde 2019’da 4.000 ila 14.000 doların üzerine bir kırılma ve “2020’de 10 bin doların üzerine bir kırılma (kickstart bull 2021)” yahut “iki kere üst, bir kere aşağı (Kasım 2018) Deseni birinci fark eden Alex Krüger’in dediği üzere.

Van de Poppe, bir öbür tweet’te, bu hafta açıklanacak olan Eylül ayı Tüketici Fiyat Endeksi ve Üretici Fiyat Endeksi raporlarına atıfta bulunarak, “TÜFE ve ÜFE ile birlikte önemli bir oynaklığın sıçramasını beklediğini” vurguladı.

Nasıl bir volatilite bekliyor?

Bitcoin’in tarihî davranış modeli göz önüne alındığında, bu oynaklık üst yahut aşağı gidebilir. Öteki bir kripto analisti Ali Martinez’in belirttiği üzere , “Bitcoin 19.000 dolarlık takviye düzeyini kaybetmek sorun yaratabilir.”

Daha evvel Martinez, bu seviyeyi “1.3 milyon adresin 680.000 BTC’nin üzerinde satın aldığı en kıymetli dayanak düzeyi olarak nitelendirdi. IntoTheBlock IOMAP, altında çok az dayanak gösterdiğinden yahut hiç dayanak görmediğinden BTC’nin bu talep bölgesinin üzerinde kalması gerekiyor.”

Her iki varlık sınıfı da yüksek enflasyon ve faiz oranları üzere olumsuz makroekonomik faktörlerle savaşmaya devam ettikçe , son dataların Bitcoin’in oynaklığının klâsik pay senetlerine (Dow Jones endeksi) kıyasla sakinleştiğini gösterdiğini de belirtmekte yarar var.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom