Teknoloji

LG’den giyilebilir ekran için birinci adım!

Ekran kelam konusu olduğunda dünyada birinci akla gelen markalardan birisi olan LG, yeni teknolojileri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Ekran teknolojilerini her geçen gün geliştirmeye çalışan şirket artık ise orijinal bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor.

LG yüzde 20 oranında esneyebilen ekran tasarladı!

LG, ekran departmanının 14 inçe kadar esneyebilen 12 inçlik bir ekran tasarladıklarını açıkladı. Esneyebilen ekranların ilerleyen devirde birçok alanda kullanılması bekleniyor. Özellike düz olmayan yüzeylerde kullanılabileceği konuşulan esneyebilen ekranların kıyafetlerde de kullanılabileceği belirtildi.

LG’in ‘serbest biçimli ekran’ olarak nitelendirdiği yeni teknolojisi, uzatılabilir, genişletilebilir ve bükülebilir halde tasarlandı. LG, böylece son periyotta popülerliği gitgide artan katlanabilir ekranlı telefonlardan da bir adım öne geçebilir.

Telefonlarda çokça kullanılmaya başlanan katlanabilir yapılı ekran esnek olmamaları nedeniyle kullanımda birtakım zorlukları beraberinde getiriyordu. LG, sunduğu yeni teknolojisi ile bu bahiste değerli bir adım atmış üzere görünüyor. Şirket böylece çok daha sağlıklı ve rastgele bir bükülme izi olmayan katlanabilir ekranlı telefonlar da üretebilir.

LG Display, kontakt lenslerde kullanılana emsal bir silikon gereç kullanarak keranı daha esnek hâle getiriyor. Ayrıyeten ışık kaynağı olarak 40 mikrometreden daha küçük mikro LED’ler kullanan şirket, bükülme ve katlanmaya uygun biçimde yay formunda devreler yer veriyor.

LG’nin bu yeni teknolojisi, ekranların kullanımı konusunda çok taraflılığı kıymetli oranda artırıyor. Yeni esneyebilen ekranlar sayesinde giyilebilir teknolojiler başta olmak üzere mobilite ve oyun alanında da kıymetli gelişmeler yaşanabilir.

Şirketin esneyen ekranları ilerleyen devirde giysiler, mobilyalar, arabalar ve uçaklar üzere kavisli yüzeylerin üzerinde görmek mümkün olacak. Pekala siz LG imzalı esneyebilen ekran teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!