YouTube

Elon Musk artık de tüm Twitter kullanıcılarından para almak istiyor!

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, son periyodun kuşkusuz en sansasyonel olaylarından birisi oldu. Satın aldıktan sonra Twitter şirketine bir lavabo ile girerek enteresan bir giriş yapan fenomen iş insanı, verdiği radikal kararlarla da isminden kelam ettirdi. Lakin görünen o ki bu keskin hal olumsuz sonuçlar doğuruyor.

1 milyon kişi Twitter’ı bıraktı

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter kullanımının tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığını belirten bir tweet atmıştı. Lakin gerçeklerin bunun tam aykırısı olduğu ortaya çıktı. Bot Sentinel’e nazaran Musk başa geçtiğinden beri bir milyon Twitter kullanıcısı platformdan ayrıldı ve bu sayı her geçen saniye artıyor.

Elon Musk, geldiğinden beni esaslı bir değişim kanısı ile hareket ediyor. Fiyatsız olmasıyla bilinen platform, Twitter Blue ile birlikte fiyatlı uygulamaya geçmişti. Görünen o ki Elon Musk, tüm platformu belirlenen bir ödeme planına tabi tutmak istiyor. Lakin bu fikir diğer bir kaosu ortaya çıkarıyor.

Twitter içindeki kimi çalışanlar, platformun tamamını ödeme planına zorlamanın şirket gelirlerinde değerli bir düşüş yaşatabileceğini düşünüyor. O denli ki son çıkan bilgiler de bunu doğrular nitelikte. Öte yandan Elon Musk, cuma günü birçok Twitter çalışanını işten çıkarmıştı. Lakin, üzerinden çok geçmeden kovduğu kimi çalışanlarını geri getirmek istedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom