Teknoloji

MediaTek’in yeni işlemcisi pazarın en güçlü yonga seti oldu!

Akıllı telefon dalındaki rekabet sadece aygıtlar nezdinde değil tıpkı vakitte yonga setleri itibariyle de devam ediyor. Şu an için amiral gemisi akıllı telefonların %90’ında Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 modelinin kullanıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Tayvanlı teknoloji devi MediaTek tarafından üretilen Dimensity 9000 ve Dimensity 9000+ modelleri ise, bu pazarda istediği muvaffakiyete şimdi ulaşabilmiş değil. Fakat şirket tarafından tanıtımı yapılan yeni yonga seti Dimensity 9200 tüm istikrarları alt üst edebilir.

Dün öğle saatlerinde gerçekleştirilen tanıtımla birlikte, taraflı tarafsız herkesin kabul ettiği bir gerçek de gün yüzüne çıkmış oldu. Artık piyasadaki taşınabilir işlemciler içerisinde en güçlü olan Dimensity 9200 yonga seti. Üstelik bu rekabete Apple’ın A16 Bionic modeli ve Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti de dahil. Lakin son derece kıymetli bir durumun altını çizmekte yarar var.

MediaTek’in yeni işlemcisi pazarın en güçlü yonga seti oldu!

Tayvanlı şirketin bu statüye kavuşmasının nedeni, rakibinden erken harekete geçerek yeni modelini birinci tanıtan firma olması. Bununla birlikte ilerleyen günlerde Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 modelini tanıtmasıyla birlikte tüm istikrarlar bir sefer daha alt üst olabilir.

Nitekim gelen birinci raporlar, Snapdragon 8 Gen 2’nin tam bir performans canavarı olacağını gösteriyor. Lakin salt yonga setleri üzerinden yapılan testlerin çok da büyük bir mana söz etmediğini ve gerçek sonuçların telefonlar üzerinden yapılacak testlerle ortaya çıkacağını bir kere daha hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!