YouTube

Microsoft, Activision konusunda kararlı! Şirketten yeni açıklama

Microsoft’un Activision Blizzard satın alma sürecinde başlatılan Avrupa Kurulu ve Federal Ticaret Komitesi soruşturmalarında yeni bir gelişme yaşandı. Microsoft, Activision Blizzard soruşturması ile ilgili açıklama yaptı.

Microsoft: “Activision Blizzard oyunları tüm platformlarda olacak.”

Avrupa Komitesi ve Dünya Bankası başta olmak üzere birçok resmi kuruluş, Activision Blizzard’ın satın alımına karşı çıktı. Sonucu kendi lehine çevirmeye çalışan Microsoft, kamuoyuna Sony’nin pazarın önderi olduğunu hatırlattı.

Basın açıklamasına nazaran, yeni soruşturmanın sonuçlanması için 23 Mart 2023’e kadar 90 iş günü var. Komite, Microsoft’un satın alınmasının pazardaki dengeyi bozarak rekabette azalmaya neden olabileceğinden tasa duyduğunu sav ediyor.

Komisyonun ön araştırma raporunda, “Satın alım gerçekleşirse çoklu oyun abonelik hizmetleri ve/veya bulut oyunu akış hizmetleri dahil olmak üzere konsol ve PC görüntü oyunlarının dağıtımı ve PC işletim sistemleri için pazarlardaki rekabeti kıymetli ölçüde azaltabileceğini gösteriyor.” tabirleri yer alıyor.

Avrupa Komitesi, Microsoft’un Activision Blizzard’ın başarılı oyunlarından kimilerinde işletim sistemi kısıtlamasına gitme potansiyelini bilhassa vurguladı. Bugünkü soruşturma duyurusuna karşılık olarak Microsoft, Sony’nin pazar önderi olduğunu kabul ederek soruşturmanın seyrini değiştirmek için adım attı.

The Verge ile söyleşi yapan Microsoft, “Sektör önderi Sony, Call of Duty konusunda kaygılı olduğunu söylüyor lakin tıpkı oyunu hem Xbox hem de PlayStation’da tıpkı gün kullanıma sunmaya kararlı olduğumuzu söyledik. İnsanların oyunlara daha az değil, daha fazla erişimi olmasını istiyoruz.” tabirlerine yer verdi.
Microsoft’un Activision Blizzard satın alma süreci hala meçhul durumda. AB’ye ek olarak, İngiltere’nin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) ve dünyadaki öteki düzenleyici kurumların da kendi soruşturmalarını yürüttüğünü belirtmekte yarar var.

Siz Microsoft’un Activision Blizzard atılımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom