Telefon

Merakla beklenen Galaxy S23 FE hakkında işte birinci bilgiler…

Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy S modellerine uygun fiyatlı bir alternatif olarak çıkış yapan FE, bugüne dek daima çeşitli zahmetlerle gündeme geldi. Bilhassa Galaxy S21 FE, 2021‘de çıkması gerektiği halde çip krizi dahil birçok nedenden ötürü 2022 yılına kadar ertelendi.

Son devirde ortaya atılan argümanların ortak noktası Güney Koreli üreticinin Galaxy S22 FE’yi pas geçtiği tarafında. Bu bağlamda Galaxy S23 FE modelinin güç alacağı işlemci ile ilgili birinci bilgiler geldi.

Yeni bir argüman ortaya atıldı

Bilindiği üzere son periyotta Samsung’un halihazırda meselelerle gündemden düşmeyen FE serisiyle ilgili kritik bir karar verdiği ve bu kapsamda Galaxy S22 FE modelini rafa kaldırdığı istikametinde tezler ortaya atıldı. Bu kararın Galaxy S22 serisinin güzel giden satışlarını yeni bir aygıtla etkilememesi nedeniyle verildiği belirtildi.

Şirket, büyük ihtimalle FE serisine 2023‘te Galaxy S23 FE ile devam edecek. Hatta SamMobile‘a nazaran akıllı telefonun önümüzdeki ay tanıtılması beklenen orta-üst işlemci Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2’den güç alma ihtimali bulunuyor.

Sektörde sızıntılarıyla ön plana çıkan Roland Quandt, Qualcomm‘un SM7475 model numaralı ve orta-üst segmente hitap eden bir işlemci üzerinde çalıştığını duyurdu. Snapdragon 7 Gen 2 yahut 7+ Gen 1 halinde isimlendirilmesi beklenen yonga seti; selefine kıyasla önemli güzelleştirmelerle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Mayıs ayında tanıtılan Snapdragon 7 Gen 1‘in halefi olan işlemci selefinde olduğu üzere 1+3+4 çekirdek dizaynını benimseyecek ve azamî 2.4 GHz suratlarına çıkacak. Şu an için yonganın teknik özellikleriyle ilgili rastgele bir ayrıntı yok.Bunun dışında yeni yonga setinin performans iyileştirmelerinin bilakis daha çok verimliliğe odaklandığını söylemek mümkün. Eserin tanıtım tarihiyle ilgili de kasım ayı ön plana çıkıyor. Çünkü üreticinin Qualcomm Snapdragon 7 Gen 1‘i Snapdragon 8 Gen 2 ile birlikte tanıtması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!