YouTube

Artık WhatsApp kümelerinde yeni devir başlıyor! Nasıl olacak?

Çok kısa bir mühlet evvel fiyatlı Premium sürümünü beta programına dahil eden tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp artık de kümelerdeki iştirakçi sayısını artırmaya karar verdi. WABetaInfo’nun ortaya koyduğu bilgilere nazaran, şirketin kümelerdeki kişi sayısını iki katına çıkarmak için kolları sıvadı.

Grup iştirakçi sayısı artıyor

WhatsApp, haziran ayındaki beta testlerinde kullanıcıların kümelere 512 şahsa kadar iştirakçi eklemesinin yolunu açtı ve daha sonra bunu genel kullanıma sundu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar eskisinden daha geniş kitleli kümeler oluşturabildiler. Şirket, küme sonunu tekrar artırmaya karar verdi. Buna nazaran platform, çok yakında kümelerin desteklediği azamî kişi sayısını 1024’e kadar çıkaracak.

WhatsApp, küme yöneticilerinin bir kümeye katılmak isteyen şahısları görmeleri ve onaylamaları için bir ‘bekleyen katılımcılar‘ kısmı üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu durumda küme yöneticileri bekleyen iştirakçilerin bir listesini görebilir ve buna nazaran onları üye olarak onaylayabilirler.

Kullanıma sunulan bu özellik şu an için yalnızca hudutlu sayıda beta kullanıcısı için mevcut. Özelliğin hesabınızda kullanılabilir olup olmadığını denetim etmek için WhatsApp’ınızı açın ve bir küme oluşturmaya yahut mevcut bir kümeye yeni iştirakçiler eklemeye çalışın. Bu kısımda hesabınız için yapılandırılan limiti görebileceksiniz. “512”yi hala görüyorsanız endişelenmeyin. Çok yakında bu hudut genişleyecektir. Ayrıyeten bu özellik hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunulacak.

WhatsApp, Telegram’a rakip olacak

WhatsApp’ın Telegram üzere öbür anlık iletileşme uygulamalarıyla rekabet etmesine yardımcı olacak. Telegram, şu anda olduğu üzere, bir kümede 200.000 kişi sonuna sahiptir. Uygulamanın yeni hududu Telegram’ınki üzere olmasa da şimdilik ziyadesiyle kâfi üzere görünüyor. Bu, işletmeler için yahut bir kümesi yayın maksatlı kullanıyorsanız yararlı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi