Teknoloji

Mercedes’ten Tesla’ya rakip yeni elektrikli SUV! İşte fiyatı

Alman otomotiv devi Mercedes, elektrifikasyon yarışında vites artırıyor. Paris Motor Show 2022 kapsamında duyurulan Mercedes EQE SUV, Tesla’nın Model Y aracına rakip olacak. 55,5 inçlik devasa bir denetim ekranına sahip olana elektrikli otomobil, şirketin büsbütün elektriğe geçişinin son örneği.

Mercedes EQE SUV: Tasarımı, özellikleri ve fiyatı

Mercedes, üst seviye elektrikli otomobil segmentine yönelik yeni modelini duyurdu. 590 kilometreye kadar menzile sahip olan EQE SUV; geriden çekiş 288HP-402HP ortası çekiş performansıyla dikkat çekiyor. Ayrıyeten yüksek performanslı AMG versiyonu saatte 210 kilometrelik bir sürate ulaşıyor.

Mercedes CEO’su Ola Kallenius tarafından verilen demeçte, “EQE SUV, büsbütün elektrikliye geçme stratejimizi dengeli bir biçimde uyguladığımızın en son kanıtı” denildi. Ayrıyeten CEO’ya nazaran yeni modeli basitçe tanımlamak gerekirse “EQE Sedan’ın çok daha pratik versiyonu”.

Alman üreticinin isimlendirme konusunda işleri karıştırdığını söylemek mümkün. GLB ve GLC’nin elektrikli versiyonları olan EQB ve EQC zati duyuruldu. Çok daha klasik E-Series ise EQE Sedan ve EQE SUV olarak iki farklı versiyona bölünmüş durumda.

Mercedes, araba yelpazesini içten yanmalı ve elektrikli araçlar olarak bölmek istiyor. 2025 yılına kadar bu strateji uygulayacak şirket, akabinde AMG ve kamyonetler için üç yeni platforma geçiş yapmayı hedefliyor.

ABD’de üretilen en yeni Mercedes EQE SUV satışları bu yılın sonuna hakikat 68 bin dolar civarında fiyat etiketiyle başlayacak. Aracın ülkemize ne vakit geleceği ve fiyatının ne olacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!