YouTube

Metaverse macerası Mark Zuckerberg’in sonu olabilir!

Teknoloji dünyasının en değerli şirketlerinden biri olan Meta’da işler hiç güzel gitmiyor. Çok değil, 17 ay öncesine kadar pahası 1 trilyon doları aşma eşiğinde olan şirket, artık bu pahanın neredeyse 1/4’üne geriledi ve 260 milyar dolar civarlarına kadar geldi. Pekala bu sürecin sebebi ne?

Aslında teknoloji şirketlerinin kıymetlerinde yaşanan gerileme Amazon’dan Apple’a çabucak her büyük teknoloji şirketinde gördüğümüz bir durum. Lakin Meta’nın bu kadar büyük bir kayıp yaşamasının tek sebebini berbat ekonomik gidişata bağlayamayız. Yapılan araştırmalara nazaran şirket son 1,5 yılda Metaverse kainatına onlarca milyar dolar yatırım yaptı. Adeta bir kör kuyu olan Metaverse projesi ise bu paraları sünger üzere emmekten diğer bir şey vermedi. Hal bu türlü olunca da, şirkette tenkit oklarının maksadı şirket CEO’su Mark Zuckerberg’e çevrildi.

Metaverse macerası Mark Zuckerberg’in sonu olabilir!

Son olarak geçtiğimiz hafta binlerce çalışanı ile yolları ayırdığını duyuran ünlü iş insanı, gelecek günlerde de işten çıkarmaların devam edebileceğinin sinyallerini vermişti. Lakin genelde insanların anonim olarak istedikleri bireyleri eleştirmesiyle bilinen bir platformda binlerce kişinin Mark Zuckerberg’i eleştirmesi, durumun eski çalışan intikamı olduğunu gösteriyor.

Bu tenkitlerin çabucak hepsinin de Metaverse ile ilgili olması ve Mark Zuckerberg’in kafayı Metaverse ile bozmuş olduğunu söylemesi, bu tenkitleri yapanların eski Facebook çalışanları olduğu niyetini kuvvetlendirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom