Teknoloji

Microsoft kendi bacağına sıkmaya devam ediyor: Yanılgılı güncellemelere bir yenisi eklendi

Microsoft birçok kez yaşadığı bir problemle bir defa daha karşı karşıya. Windows 11 kullanım oranını arttırabilmek için elinden geldiğince kapsamlı güncellemeler sunan Amerikalı teknoloji devi, vakit zaman bu hırsının kurbanı olabiliyor. Daha evvel de görüldüğü üzere şirket bazen bir yaraya merhem olması için sunduğu güncelleme, hiç hesapta olmayan diğer özellikleri bozabiliyor.

Amerikalı şirket tarafından en son paylaşılan Windows 11 güncellemesi de yeniden bu türlü bir kusurla karşımızda. Windows 11 KB5017389 kodlu güncellemeyi yükleyen kullanıcıların ortak şikayetine nazaran, güncelleme sonrasında evrak transfer suratları kıymetli ölçüde düştü. Bilhassa kurumsal müşteriler için çok büyük bir sorun olan bu durum karşısında çabucak bir açıklama yapan Microsoft, yanılgıyı kabul ederken şu an için bu yanılgının neden kaynaklandığı konusunda bir tespit yapılamadığını açıkladı.

Microsoft kendi bacağına sıkmaya devam ediyor: Yanılgılı güncellemelere bir yenisi eklendi

Bu sorunu yaşayan kullanıcılar için birkaç süreksiz tahlil önerisi sıralayan Microsoft, sorunun üzerinde çalışıldığını ve çok kısa bir mühlet içerisinde yeni bir güncelleme ile sorunun çözüleceğini tabir etti.

Öte yandan yapılan son araştırmalara nazaran, Windows 11 kullanım oranı son derece yavaş bir halde artıyor. O denli ki, son yapılan tahlillere nazaran şu sıralar PC kullanıcılarının fakat %20’si işletim sistemi olarak Windows 11’i tercih ediyor. Kesimin başkanı ise tabi ki bir evvel sürüm olan Windows 10.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom