YouTube

Microsoft, Nintendo’ya Call Of Duty getirecek!

Dünyanın en değerli oyun serilerinden birisi olan Call of Duty, PC’den tutun da telefonlara kadar bir çok platformda mevcut. Marka sahibi olan Activision’ın CoD oyunlarını getirmediği bir platform var, o da Nintendo. İşte artık Microsoft, Nintendo’ya Call of Duty oyunlarını getirme kelamı veriyor!

Microsoft ve Activision Anlaşması

Bir müddettir Activision’u satın almak için uğraşan Microsoft, bunu bir ekip nedenler yüzünden hala gerçekleştiremedi. Bu sebeplerin kaynağında ise ne Microsoft ne de Activision var, asıl neden Call of Duty markası ve Sony. Bilindiği üzere Sony günümüz konsol satışlarında önderler ortasında yer alıyor. Tıpkı formda CoD serisinin konsollardaki satış sayıları da başka bir çok oyunu geride bırakıyor. Sony’nin bu noktada bir korkusu bulunuyor. Bu da şayet Microsoft, Activision’ı satın alırsa Call of Duty oyunlarını PlayStation platformunda göremeyebileceğimiz tarafında.

Microsoft, PlayStation tarafı için telaşları düşürecek açıklamalar yapsa bile Sony muahedenin yapılmamasını istiyor. Şayet tüm bu manilere karşın Microsoft, Activision’ı satın alabilirse Call of Duty oyunlarını Nintendo’da görebileceğiz.

Xbox markasının başındaki isim olan Phil Spencer, CoD oyunlarını hem Nintendo platformu hem de Steam‘e getireceğine dair taahhüdünün yanı sıra Twitter’da bir paylaşım yaptı. Paylaşılan Tweet’de mukavele ile ilgili yasal bir problem yaşanmadığı sürece Activison muahedesinin yapılması akabinde Call of Duty serisini Xbox ile tıpkı anda öbür platformlara da sunmak istediğini belirtti.

Call of Duty serisi ne vakit Nintendo konsollara gelecek?

Bu sorunun net bir cevabı olmasa da yapılan paylaşımlar ve mutabakatlar ile birlikte gelecek yıl duyurulması beklenen Call of Duty ile birlikte serinin yeni oyunlarını önümüzdeki 10 yıl boyunca Nintendo konsollar ve Steam platformunda görmeyi bekleyebiliriz. Tıpkı vakitte Microsoft’un açıklamalarına nazaran şuana kadar olduğu üzere yeni CoD oyunu Xbox, PC ve PlayStation konsollarda da yer alacak.

Peki siz Call of Duty oyunlarının Nintendo konsollara gelmesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft ve Activision mutabakatı muvaffakiyetle sonuçlanacak mı? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al