YouTube

Microsoft’tan Xbox Series S’e bir artırım daha!

Microsoft, oyun konsollarına orta artırım uygulamayı planlıyor olabilir. 2022 yılının Ağustos ayında birtakım bölgelerde fiyat artışına gidilmesinin akabinde, Xbox Series S’in fiyatı yine güncellendi. Oyun konsolunun Hindistan’da zamlandığı fark edildi.

2023’te Xbox Series S zamlanacak mı?

Microsoft, uygun fiyatlı oyun konsolu Xbox Series S’te artırım yapmayı planlıyor olabilir. Oyun dalı analisti Rishi Alwani’ye nazaran Xbox Series S, Hindistan’da üçüncü bir fiyat artışı yaşayacak. Son fiyat güncellemesi, aygıtın fiyatını 39.999 INR’ye (yaklaşık 550 dolar) çıkarıyor. Bu, 34.999 INR’lik lansman fiyatına kıyasla yüzde 5’lik bir artırımı temsil ediyor.

Hindistan’daki fiyat artışının döviz kurundan kaynaklandığı düşünülüyor. Bu, Microsoft’un lokal para ünitesi cinsinden karının azalmasına yol açtı. Misal bir orta artırımın döviz kuru zahmeti yaşayan başka ülkelerde uygulanıp uygulanmayacağı ise şimdilik bilinmeyen.

Series S, Hindistan’daki ve dünyadaki oyuncular ortasında tanınan bir oyun konsolu. Küçük boyutu ve uygun fiyatı, yüksek kaliteli bir oyun tecrübesi arayanlar için cazip bir seçenek haline getirdi. Hatta Haziran’daki fiyat artışına karşın, Series X/S, Hindistan’ın en çok satan oyun konsolları olmayı başardı.

Türkiye’de ise Series S fiyatı şimdi değişmedi. Microsoft Türkiye garantili Xbox Series S 512 GB versiyonuna 9999 TL fiyat etiketiyle satın almanız mümkün. Oyun konsolunun fiyatının ilerleyen tarihlerde güncellenip güncellenmeyeceğini bilmiyoruz.

Buna ek olarak Ağustos ayında şirket, Series X/S fiyatını değiştirme üzere bir fikir içinde olmadığını söylemişti. Yaz ayından bu yana ABD, İngiltere ve Avrupa‘da fiyatının değişmediğini de hatırlatalım.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al