YouTube

Microsoft’un hayalleri suya düşebilir! Activision soruşturmasında yeni gelişme

Microsoft’un Activision Blizzard satın alma sürecinde Federal Ticaret Komitesi (FTC) tarafından soruşturma başlatılmıştı. FTC’ye yakın kaynaklara nazaran Microsoft, antitröst davası ile karşı karşıya kalacak.

Microsoft, antitröst davası ile karşı karşıya

Microsoft, Call of Duty ve Candy Crush’ın imalcisi olan görüntü oyunu devi Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almak istiyor. FTC’nin dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin gücünü dizginlemek için Lider Lina Khan idaresindeki şimdiye kadarki en büyük atağı olacağı belirtiliyor.

FTC’de misyon alan dört kurul üyesi, şimdi şikayet ile ilgili bir adım atmadı. Soruşturma hakkında bilgisi olan şahıslar, soruşturmadaki Microsoft CEO’su Satya Nadella ve Activision lideri Bobby Kotick’in tabirleri de dahil olmak üzere ağır yüklerin birçoklarının tamamlandığını söyledi.

FTC’nin telaşlarının merkezinde, Activision’ı satın almanın Microsoft’a görüntü oyun pazarında haksız bir takviye sağlayıp sağlamadığı yer alıyor. Sony, mutabakatın birincil rakibi olarak ortaya çıktı ve FTC’ye ve başka ülkelerdeki düzenleyicilere, Microsoft’un Call of Duty üzere hit oyunları kendi platformlarına özel yapması durumunda Sony’nin değerli ölçüde dezavantajlı olacağını söyledi.

Sony, muahedenin sırf rekabet etme kabiliyetine ziyan vermeyeceğini, tıpkı vakitte tüketicilere oyun için daha az seçenek ve geliştiricilere nerede yayınlanacakları konusunda daha az seçenek bırakacağının altını çizdi. Mevzu hakkında açıklama yapan şirket yetkilileri,”Microsoft, rekabeti kendi lehine yönlendirmek için yeri doldurulamaz içeriği yüksek fiyat ile satın alarak rekabeti öldüren bir şirket.” tabirlerine yer verdi.

Microsoft, tekraren Call of Duty’i Sony’nin PlayStation’ında tutma kelamı verdiğini ve dahası, oyunun Sony’nin söylediği üzere olmazsa olmaz olmadığını belirtti. Ek olarak Microsoft, oyunun şu anda rastgele bir abonelik hizmetinde bulunmadığını ve gelecekte Xbox hizmetine eklenmesinin Sony’ye ziyan vermeyeceğini yineliyor.

Microsoft, Call of Duty’i Sony’nin Playstation konsolunda sunmaya devam etme kelamı verdi ve yakın vakitte Sony’ye önümüzdeki 10 yıl boyunca oyuna erişim müsaadesi vermek için bir teklifte bulundu. Teklif birinci olarak New York Times tarafından bildirildi. Sony’nin teklife nasıl cevap verdiği bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al