Teknoloji

Migros’tan elektrikli arabalar için şarj istasyonu girişimi!

Son periyotta otomotiv bölümünde adeta elektrikli otomobil ihtilali yaşanıyor. Birçok araba üreticisi kısa ve uzun vadede elektrikli otomobil planlarını oluşturdu. Elbette yıllardır bu ihtilalin kısıtlayıcısı olarak görülen şarj istasyonu için teşebbüsler de son devirde artış gösterdi.

Migros, şarj istasyonu için Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’na başvurdu

Elektrikli araba dünyasının gelişimini Türkiye’de takip ediyor. Bu alanda önemli yatırımlar yapan ülkemiz, şarj istasyonları için de önemli yatırımlarda bulundu. Bu yatırımlardan birisini de Migros yapıyor. Şirket, bu teşebbüs için Güç Piyasası Düzenleme Kurumu’na müracaat gerçekleştirdiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) ile duyurdu.

Migros, şarj istasyonu için önemli bir yatırım yapmış durumda. Şirket, yaptığı açıklamada teşebbüs için birinci etapta nakden ödenecek olan kuruluş sermayesi olarak 4.500.000 TL bütçe ayırdı. Bu bağlamda kurulacak anonim şirketin ismi Migros Ticaret A.Ş olacak. Yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

Şirketimizin faaliyet gösterdiği lokasyonlarda elektrikli araçlara elektrik gücü temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj istasyonlarının işletilmesi ve şarj hizmetinin sunulması hedefiyle, yeni bir anonim şirket kurulmasına karar verilmiştir. Kelam konusu hizmetlerin verilebilmesi için alınması gereken yasal müsaadeler için Güç Piyasası Düzenleme Kurumu dahil gerekli başvurular yapılacaktır.

Öte yandan şarj istasyonu almak için yapılacak müracaat süreci hala devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazete’de yayınlanan düzenleme ile işyeri açma (elektrikli şarj istasyonu dahil) dokümanı ruhsat alım kaidesi 3. sefer uzatıldı. İlgili karar tıpkı zamanda oyun, cümbüş, su, spor ve macera parkları ile teleferikler ve ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan iş yerleri, motorlu kara taşıtı kiralama işletmeleri ve her türlü motorlu araç testi ve incelemesi yapan ekspertiz yerlerini de kapsıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!