Teknoloji

Motorine 4. büyük artırım geliyor!

Akaryakıt fiyatlarına artırım yağmuru devam ediyor. OPEC+ artı ülkelerinin petrol arzını kısacağı söylentisi akaryakıt piyasasını hareketlendirmişti. Motorine pazartesi gününden itibaren bir artırım daha gelmesi bekleniyor. Motorin kümesinde pazartesi gecesinden itibaren geçerli olmak üzere 1,39 TL’lik fiyat artışı bekleniyor.

6 günde 4 artırım geldi

Geçtiğimiz günlerde motorine 1 lira 38 kuruş, ondan evvelki gece 1 lira 10 kuruş artırım gelmişti. Böylelikle son altı günde 4. artırım gelmiş oldu. Akaryakıta ise geçtiğimiz günlerde 74 kuruş, daha evvelki gece ise 62 kuruş artırım gelmişti.

2 milyon varil azaltmaya gitti

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı kimi üretici ülkelerden oluşan OPEC+ kümesinin güç ve petrol bakanları, dünkü toplantıda günlük petrol üretimini kasım ayından itibaren 2 milyon varil azaltma kararı almıştı. Karar sonrası piyasalar tekrar hareketlendi.

Güncel fiyatlar

Güncel akaryakıt pompa fiyatlarına nazaran; İstanbul’da motorin litre fiyatı 27.1 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 20.6 liradan satılıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!