Teknoloji

Ripple davayı kazanırsa fiyatı ne olur?

Kripto ödeme firması, geçen hafta SEC’e karşı yasal savunmasının bir kesimi olarak prosedürel bir zafer kazandı. Lakin davasına yardımcı olmayabilir.

Ripple davayı kazanırsa fiyatı ne olur?

Geçen hafta, Ripple, 2020’de kripto firmasına ve birkaç yöneticisine 1,3 milyar dolarlık XRP’nin kayıt dışı satışı nedeniyle dava açan ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu’na karşı devam eden yasal savunmasının bir kesimi olarak öteki bir prosedür zaferi daha kaydetti.

29 Eylül’de bir ABD Bölge Mahkemesi yargıcı, eski SEC Corporation Finans Kısmı Yöneticisi William Hinman’ın eterin (ETH) bir menkul değer olmadığını zira bitcoin üzere bir menkul değer olmadığını söylediği bir konuşmayla ilgili e-postaları ve başka yazışmaları yayınlamaya karar verdi.”

Bu irtibatlar, iki yıla yaklaşan bir davada Ripple’ın yasal stratejisinin temel taşıdır . Ripple, ajansla anlaşmak yerine, SEC’in kriptoyu düzenlemek için belgisiz, çelişkili ve keyfi bir yaklaşım benimsediğini kanıtlamaya çalışıyor. Başarılı olursa, dava kripto sanayisi için kıymetli bir emsal oluşturabilir.

“Hinman’ın konuşmasının son versiyonu, Ripple kurucularının savunma teorisinin merkezinde yer alan bir kavramı tartıştı merkezi olmayan bir ağda sadece bir değişim aracı olarak fonksiyon gören varlıkların bir menkul değer olup olmadığı, paketlenip satılabilseler bile.” Hogan Lovells’den Liz Boison, geçen hafta bir görüş yazdı.

Hinman’ın Haziran 2018’de Yahoo Finance Tüm Piyasalar Doruğu’nda yaptığı asıl konuşması halka açık olmasına karşın, SEC tekraren erken taslakları ve onunla ilgili başka dokümanları Ripple’dan gizlemeye çalıştı. En azından, SEC’in buradaki şeffaflıktan kaçınması sportmenlik dışıdır ve genel olarak yatırım yapan kamuoyunun bunlara erişimi olması daha uygundur.

Ancak, SEC artık Hinman’ın evraklarını sunmak zorunda kalacak olsa da, bunların rastgele birinin dava üzerinde manalı bir tesiri olup olmayacağı muhakkak değil. Aslında yargıç, dokümanları tam olarak ajansın değil, bir çalışanın ferdî görüşlerini yansıttıkları için yayınladı.

SEC, Aralık 2020’de Ripple’a ve sırasıyla mevcut ve eski CEO’ları Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’e karşı, Ripple’ın “yuvarlanan” XRP satışlarının bir yatırım mukavelesi ve menkul değer teklifini temsil ettiğini tez ederek dava açtı. Ripple, bu satışları operasyonları finanse etmek ve büyük olasılıkla değerli yasal savunması da dahil olmak üzere kullandı.

Dava, Lider Gary Gensler’in SEC’de misyon almasından kısa bir müddet evvel açıldı ve kripto sanayisinde dizginlenmeye yönelik daha agresif yaklaşımını evvelce haber verdi. Ripple, SEC’in dijital varlık sanayisinde “iki kazanan” – BTC ve ETH – seçtiğini ve haksız bir formda ödeme odaklı şirketi hedeflediğini savunuyor. (Ajansın 2020’de dava açmasının akabinde bir dizi kripto borsasından çıkarılan XRP , son haberler üzerine %9 ralli yaptı)

SEC, Hinman’ın yazışmalarının avukat-müvekkil saklılığı ile korunduğunu ve davada müzakereye dayalı olmadığını savundu. Birinci madeni para arzından (ICO) sonra SEC tarafından dava edilen ve mutabakata varılan iletileşme şirketi Kik de bu evraklara erişim istedi.

Eleştirmenler, SEC’in kripto para ünitelerinin ve jetonların mevcut menkul değer kurallarına nasıl uyması gerektiğini açıkça bildirmek yerine “uygulayarak düzenlediğini” savundu. Durum, SEC’in kime dava açtığı ve hangi belirteçleri çok gördüğü ve neden tarafından daha karmaşık hale getirildi.

Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile devam eden hukuk gayretini kazanırsa XRP yıl sonuna kadar 2,55 doları görebileceği düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!