Telefon

Musk dediğini yaptı! Twitter’da fiyatlı doğrulama devri

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra kaosa dönen Twitter doğrulama rozeti nihayet yeni bir başlangıç yaptı. 8 dolara sunulan Twitter Blue aboneliğini alan kullanıcılara “orijinal” mavi tik ve ekstra özellikler verilecek.

Twitter Blue alan herkese mavi tik verilecek

Popüler toplumsal medya platformu Twitter, yenilenmiş Blue aboneliğini erişime açtı. Aylık 8 dolarlık bir abonelik fiyatına sahip olan Blue, abonelere anında hesap doğrulaması veriyor. Bu, kullanıcı profil isminin çabucak yanında mavi bir onay işareti gösterileceği manasına geliyor.

Halihazırda mavi tikli olan, lakin Twitter Blue almayan kullanıcılara ne olacağı ise belgisiz. Twitter Blue ile sunulan başka özellikler ortasında yarı yarıya daha az reklam (orijinal Blue reklamsızdı), daha uzun videolar yayınlama ve özelliklere erken erişim üzere fırsatlar bulunuyor.

Twitter’daki doğrulama durumu hayli karışık bir hale geldi. Elon Musk’ın açıklamasına nazaran, şu anda “devlet ve ticari kuruluşlarda” kullanılan ‘Resmi (Official)’ etiketi kaldırıldı. Mavi tik, Blue aboneliğini alan tüm kullanıcılara dağıtılacak.

Yine de, Musk’ın net konuşmadığını belirtelim. “Lütfen Twitter’ın önümüzdeki aylarda birçok aptalca şey yapacağını unutmayın. İşe yarayanı koruyacağız ve işe yaramayan şeyleri değiştireceğiz” formunda bir tweet attı.

Yenilenmiş Blue’nun şimdilik sadece iOS uygulamasında yer aldığını da hatırlatmak gerekiyor. iOS’taki Blue kayıt teması aylık 8 dolarlık teklifin “sınırlı süreli” olduğuna dikkat çekiyor.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom