Teknoloji

Profesyonel kripto yatırımcıları piyasa satışlarını olumlu buluyor! Neden?

Devam eden kripto para piyasası satışları, gelecek belirsizliğini koruduğu için yatırımcıların dahil olma kararlarını potansiyel olarak etkiledi. Belirsizliğe karşın, yatırımcıların bir kısmı düşüş şartlarını gelecekteki yararlar için bir temel oluşturma fırsatı olarak görüyor.

Profesyonel kripto yatırımcıları piyasa satışlarını olumlu buluyor! Neden?

Nickel Digital Asset Management tarafından 9 Kasım’da paylaşılan yeni bir araştırma, bilhassa profesyonel yatırımcıların %92’si Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) üzere tanınan kripto para ünitelerinin mevcut bedellerinin cazip olduğuna ve bölüm için olumlu bir görünüme işaret ettiğine inanıyor.

Yedi ülkede 2,2 trilyon dolarlık varlık yöneten 200 profesyonel yatırımcının geri bildirimlerine dayanan araştırma, genel olarak yatırımcıların mevcut şartlar altında kripto para satın almanın beş yıl içinde muhtemelen daha âlâ getiri sağlayacağına inandığını belirtti.

Aynı vakitte araştırma, profesyonel yatırımcıların varlıklarını %56 oranında azaltarak piyasadaki satışlara nasıl reaksiyon verdiklerini vurguladı. Öteki yerlerde, %14’ü geniş çaplı düzeltme nedeniyle ‘ellerini kıymetli ölçüde azalttıklarını’ belirtti. Değişik bir formda, ankete katılanların %55’i üç yıldan fazla bir müddettir kriptoya maruz kaldıklarını ve uzun vadeli tecrübelerinin olumlu olduğunu belirtti.

Çoğu profesyonel yatırımcı olumlu getiriler kaydedeceğine inanıyor!

Getirilerle ilgili olarak, yatırımcıların yaklaşık %72’si kripto maruziyetlerinden olumlu yararlar kaydettiklerini belirtirken, %24’ü getirilerini ‘çok olumlu’ olarak kıymetlendirdi. Bununla birlikte, yalnızca %6’sı kayıp kaydetti ve %12’si başa baş oldu.

Genel olarak kurumsal yatırımcılar, son boğa piyasasının merkezinde yer alır ve onların rolü, kesimi yeni doruklara taşımak için çok kıymetli olabilir. Ayrıyeten, devam eden düzeltmenin ortasında, profesyonel yatırımcıların muhtemel geri dönüşüne işaret eden çeşitli göstergeler ortaya çıktı.

Finbold tarafından 3 Kasım’da bildirildiği üzere, spot borsaya akan stablecoin ölçüsü tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Tarihi olarak, metrik, kurumlar tarafından piyasa eğilimlerini ölçmek için kullanılmıştır.

Genişletilmiş pazar satışı

Bununla birlikte, piyasa istikrara kavuşmuş ve tabana vurmuş görünse de, birçok varlık, FTX kripto borsasını etkileyen iflas krizinin ortasında kıymetli satış baskısına maruz kaldı . Bir noktada, piyasa 24 saat içinde 100 milyar dolardan fazla kaybetti.

Özellikle, bilhassa düzenleyici bir bakış açısından, FTX’in çöküşünün ortaya çıkan incelemesi, potansiyel olarak profesyonel yatırımcıların kararlarını etkileyecektir.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom