YouTube

Netflix bilgisayar oyunu için harekete geçti!

Netflix sunduğu dizi, sinema ve tv gösterileri ile öne çıkıyor. Bunun yanı sıra çeşitli mobil oyunlar sunan şirket, bu husustaki tezini da artırma amacında. 2021 yılından bu yana abonelerine taşınabilir oyun hizmeti de sunan şirket, artık daha büyük çaplı oyunlar için de harekete geçmiş durumda.

Netflix, büyük çaplı oyunlar için çalışmalara başladı

Yakın vakitte bir oyun departmanı kuran Netflix, son periyotta verdiği iş ilanı ile bu hususta ne kadar önemli olduğunu bir sefer daha gösterdi. Ünlü yayın platformu, Los Angeles’ta “yepyeni bir AAA (yüksek profilli oyun) bilgisayar oyunu” üzerinde çalışmaya liderlik edecek birini arıyor.

Bu konum için aranan kişinin ise birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunları, daima gelişen “çevrim içi” oyunların yanı sıra Unreal Engine’de süratli bir halde prototip oluşturma konusunda deneyime sahip olması isteniyor. İş ilanında ayrıyeten ‘Netflix’e layık bir dünya kurma‘ vurgusu da yapılıyor.

Netflix’ten bu hususta beklentiler bir oldukça yüksek. Netflix’in oyun departmanına Overwatch‘ın eski yöneticisi Chacko Sonny liderlik ediyor. Şirket ayrıyeten Helsinki’de bir stüdyo açtı ve ortalarında Oxenfree’nin yaratıcısı Night School Studio‘nun da bulunduğu çok sayıda geliştiriciyi bünyesine katmış durumda.

Netflix, oyun geliştirmek için son periyotta birçok teşebbüste bulundu. Bu hususta yakın vakitte kıymetli atılımların gelmesi bekleniyor. Şirketten son periyotta hayli tanınan olan FPS oyunlarına yönelik bir teşebbüs gelmesi şaşırtan olmayacaktır.

Diğer yandan şirketin taşınabilir oyunlarına ise abonelerinin yüzde 1’inden bile daha az iştirak mevcut. Öte yandan şirketin öbür platformlar için geliştireceği oyunlar ise Netflix’e kıymetli paralar kazandırmasının yanı sıra daha fazla bireye ulaşmasını da sağlayabilir.

Netflix son devirde oyun kesimine kıymetli yatırımlar yaptı. Şirketin yatırımları önümüzdeki devirde de sürecek üzere görünüyor. Pekala siz Netflix’in bilgisayar oyunu sektörüne adım atması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al