Teknoloji

Nokia 5.1 Plus Güvenlik Özellikleri

Daha evvel sizlerle paylaştığımız yazılarımızda Android One avantajlarından bahsetmiştik. Nokia 5.1 Plus vaktinde aldığı güvenlik güncellemeleri sayesinde inançlı bir Android tecrübesi sunabiliyor.

Telefonun ayarlar menüsü üzerinde Güvenlik ve Pozisyon başlığı altında tüm güvenlik özelliklerini bir ortada görüntüleyebiliyor ve kendinize en uygun seçimleri yapabiliyorsunuz. Bu menü üzerinde birinci dikkat çeken ayrıntı Güvenlik durumu oluyor. Google tarafından sağlanan güvenlik güncellemelerini, Google Play Protect’in tarama verisini ve Cihazımı Bul özelliklerini görüntüleyebiliyorsunuz.

Nokia 5.1 Plus Google dayanağı ile birlikte aylık güvenlik güncelleştirmelerini süratli bir biçimde alabiliyor. Güvenlik yamaları otomatik olarak yüklenebildiği üzere, en son sürümü denetim etmek için siz de tarama yapabiliyorsunuz.

Google Play Protect ise yaptığı uygulama taramalarıyla bir arada aygıtınızın inanç içinde kalmasına yardımcı oluyor. Denetim aracı sizin indirdiğiniz her uygulamayı tarıyor ve olumsuz bir durum oluşması halinde süratli bir halde harekete geçiyor.

Cihaz Güvenliği menüsünde ise sizin tercihleriniz, telefonun güvenlik seviyesini belirliyor. Ekran kilidini ayarlayabilir, telefon kilitliyken gelen bildirimlerin görünme düzeylerini ayarlayabilir, parmak izinizi telefona tanıtabilir ve Smart Lock aygıtlarını ayarlayabilirsiniz.

Ekran kilidi için ister PIN kodu oluşturabilir isterseniz de çizim yapabilirsiniz. Ekran kilidi oluşturmak kıymetli zira, parmak izinizi okutamadığınız durumlarda telefonu bu halde basitçe açabilirsiniz. Telefonunun art yüzünde bulunan parmak okuyucu sensöre süratli bir halde parmak izinizi taratarak Nokia 5.1 Plus’ı inançlı bir halde açabilirsiniz.

Smart Lock ise telefonunuzun güvenlik düzeyini özelleştirmenize imkan sağlıyor. Telefon üzerinizdeyken daima kilidin açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Yahut konut ve iş yeri üzere inançlı pozisyonlarda kilidi açık tutabilirsiniz.

Güvenilen diğer aygıtlar ekleyebilir (örneğin dizüstü bilgisayarınız) ve bu aygıtlar yakındayken kilidin otomatik açılmasını sağlayabilirsiniz.

Bir öteki değerli inançlı kilidi de bu menü üzerinde yer alan Yüz tanıma özelliği. Yüzünüzü telefona ekleyerek parmak izi okutmadan yahut PIN girmeden süratlice Nokia 5.1 Plus’ı açabilirsiniz.

Nokia 5.1 Plus modelini bu irtibatta bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!