Teknoloji

NVIDIA, can sıkıcı siyah ekran sıkıntısını çözüyor!

Eylül ayında düzenlediği GTC 2022 etkinliğinde yeni jenerasyon RTX serilerini tanıtan NVIDIA yeni ekran kartları ile hayli savlı. Performanslarıyla da hayli beğenilen yeni kuşak ekran kartları birtakım küçük sorunları de beraberinde getirmiş durumda. Şirket güncellemeler ile birlikte bu sıkıntılara tahlil arıyor.

NVIDIA, yeni ekran kartlarının yarattığı siyah ekran sorunu için güncelleme yayınladı

Yeni RTX 4090 ve RTX 4080 grafik kartları birtakım durumlarda açılışta siyah (veya boş) bir ekranın görünmesine neden olan bir sorun ile karşı karşıya. Bu sorun her ne kadar büyük bir sorun yaratmıyor ve bilgisayar olağan bir halde açılıyor olsa da siyah ekranla karşılaşmak kullanıcılar için epey can sıkıcı olabiliyor.

Siyah ekranın yarattı en büyük sorun olarak ise açılış sırasıdna BIOS’a girilmemesini gösterebiliriz. Hem görsel açıdan meşakkat yaratan hem de kullanıcıların BIOS’a girmesini engelleyen bu sorun için NVIDIA bir yazılım güncellemesi yayınladı.

Yaşanan sorunun sırf UEFI modundaki muhakkak başlı ekran kartlarında yaşandığını belirten şirket, bu durumu düzeltmek için ise kısa müddette harekete geçti. NVIDIA, bu yüzden her kullanıcının bu güncellemeyi almayacağını, yazılım güncelleme aracının gerekli kullanıcıları tespit edip, sonrasında bu şahıslara güncelleme seçeneği sunacağını belirtiyor.

Her yeni aygıtta olduğu üzere NVIDIA da yeni ekran kartlarında kimi problemleri ile gündeme gelmiş durumda. Lakin şirket bu sefer elini çabuk tutarak güncellemeyi kısa müddette yayımlamayı başardı. bu sorunu yaşayan okurlarımız da güncellemeye buradan ulaşabilirler.

NVIDIA, açılış sırasında ortaya çıkan siyah ya da boş ekran meselesini kısa müddette çözmüş üzere görünüyor. Pekala siz NVIDIA RTX 4080 ve RTX 4090 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al