Teknoloji

NVIDIA, Windows 11 22H2 ile İlgili Performans Meselelerini Doğruladı

Windows 11 2022 (22H2) güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte yeni sürüme geçen kullanıcıların çeşitli problemlerle boğuştuğunu öğrenmiştik. İnternet ortamındaki raporlara bakılırsa düşük FPS, sistem yavaşlaması ve takılma problemlerinin yanında mavi ekran yanlışları da yaşanıyor.

Bazı Windows 11 kullanıcıları, bilhassa NVIDIA ekran kartlarıyla birlikte FPS düşüşleri yaşandığını bildirmişti. Bir NVIDIA sözcüsü ise GeForce GPU ile çalışan sistemlerde yaşanan performans problemlerinin farkında olduklarını doğruladı. NVIDIA ve Microsoft, Windows 11 22H2 ile eklenen yeni “grafik yanılgı ayıklama araçları” ile ilgili sorunlar olduğunu tespit etti.

Her iki şirket de meseleleri gidermek ve yeni şoför güncellemeleri yayınlamak için yakın bir formda çalışıyor. Kısa vakit içinde GeForce Experience’ın yeni beta sürümü yayınlandı. Varsayım ediyoruz ki yakında sonuncu bir sürüm kullanıma sunulacaktır.

Performans meselelerini ortadan kaldırmak için mümkün bir süreksiz tahlil var. Kullanıcıların argümanlarına nazaran “Nvidia FrameView SDK” isimli hizmeti kapatmak sorunu çözüyor. Kapatmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Başlat menüsünden arama çubuğuna “Hizmetler” yazın ve birinci seçeneğe tıklayın.
  • Çalışan süreçler ortasından süratlice seçim yapabilmek için klavyeden ‘N’ tuşuna basın.
  • “Nvidia FrameView SDK” hizmetini bulun ve çalışıyorsa devre dışı bırakın.
  • Son olarak sistemi tekrar başlatın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/