Teknoloji

O banka, kripto hizmetlerini sunan birinci ana kredi sağlayıcısı olacak!

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski banka olan BNY Mellon, Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) ile ilgilenen seçkin müşterilerine kripto para üniteleri sunmak için düzenleyici onay aldı.

O banka, kripto hizmetlerini sunan birinci ana kredi sağlayıcısı olacak!

Wall Street Journal’ın 11 Ekim’de bildirdiğine nazaran, New York düzenleyicisi tarafından verilen onay, borç verenin birebir platformda klâsik eserlerin yanı sıra kripto para üniteleri sunan birinci ana banka olacağını görecek.

Lisans ihtiyaçlarına nazaran, banka, muhasebe hizmetleri sunmanın yanı sıra müşteri kripto para ünitelerine erişmek ve bunları aktarmak için gereken anahtarları saklayacaktır. Kripto para ünitelerinin muhasebeleştirilmesi, pay senetleri, tahviller, emtialar ve öbür varlıklar dahil olmak üzere portföyleri için fon yöneticilerini etkileyecektir.

BNY Mellon’un planı 2021’in başlarında açıklandı. Kurum, yatırım firmaları için kripto paraları tutmayı ve transfer etmeyi ve muhasebe hizmetlerine entegre edilmiş saklama hizmetleri sunmayı amaçlıyordu.

Kripto para ünitelerinin takibi

Özellikle, düzenleyici gerekliliklere uymak için banka, banka tarafından süreç gören kripto para ünitelerinin hareketini tahlil etmek ve izlemek için blockchain firması Chainalysis ile mukavele imzaladı.

BNY Mellon’un düzenleyici gereklilikleri yerine getirdikten sonra öteki müşterilere de genişlemeyi planlamasıyla birlikte hizmetlerin bu hafta içinde hayata geçmesi bekleniyor.

“Dünyanın yatırım yapılabilir varlıklarının %20’sinden fazlasına dokunan BNY Mellon, blockchain teknolojisi ve dijital varlıklar aracılığıyla finansal piyasaları yine tasarlama ölçeğine sahip. BNY Mellon İcra Şurası Lideri Robin Vince, inovasyon seyahatimizin bir sonraki kısmına başlarken finans dalını ileriye taşımaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom