Teknoloji

O ülkenin Adalet Bakanlığı 3.36 milyar dolarlık Bitcoin’i ele geçirdi!

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DOJ), Silk Road dark web dolandırıcılığına bağlı 3,36 milyar dolarlık rekor Bitcoin ( BTC ) ele geçirildiğini duyurdu.

O ülkenin Adalet Bakanlığı 3.36 milyar dolarlık Bitcoin’i ele geçirdi!

DOJ 7 Kasım’da yaptığı basın açıklamasında, 50.676’yı kapsayan el koymada sanık James Zhong’un kripto para ünitesini yasa dışı bir formda elde etmekten hatalı olduğunu kabul etti.

Silk Road pazarından bitcoin çalmakla suçlanan Zhong’un, gelirleri gizlemek için karmaşık tedbirler aldığı söyleniyor.

DOJ, “Bu el koyma, o vakit ABD Adalet Bakanlığı tarihindeki en büyük kripto para ünitesi ele geçirmesiydi ve bugün Bakanlığın şimdiye kadarki en büyük ikinci mali ele geçirmesi olmaya devam ediyor” dedi.

Kripto para ünitesi izleme

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams’a nazaran, hata neredeyse on yıl evvel işlendi ve Bitcoin’in nerede olduğu bilinmiyor. Lakin, bir arama buyruğuyla hükümet, 9 Kasım 2021’de Zhong’un konutundaki varlıklara el koydu.

“Son teknoloji kripto para izleme ve eski moda polis çalışmaları sayesinde, kolluk kuvvetleri bu etkileyici hata gelirlerini buldu ve kurtardı. Bu olay, patlamış mısır kutusunun altındaki devre kartına bile ne kadar ustalıkla gizlenmiş olursa olsun, parayı takip etmekten vazgeçmeyeceğimizi gösteriyor” dedi Williams.

Zhong’un dolandırıcılık suçlamalarını kabul etmesinin akabinde, 32 yaşındaki Zhong artık 20 yıla kadar muhtemel bir mahpus cezasıyla karşı karşıya.

Özellikle, Silk Road, temel olarak uyuşturucu satıcıları ve yasa dışı mal ve hizmetleri dağıtan öteki yasa dışı satıcılar tarafından kullanılan çevrimiçi bir karaborsaydı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom