Teknoloji

Özel Soğutmalı Intel Ekran Kartları Sergilendi: Arc A750 ve A770

Bugüne kadar Arc Alchemist A7 serisini daima Limited Edition referans dizaynıyla birlikte görme fırsatı bulmuştuk. Intel, Innovation 2022’de üretim ortakları tarafından hazırlanan Arc A770 ve Arc A750 ekran kartlarını birinci kere sergiledi.

GUNNIR ve ASRock’a ilişkin en az dört yeni kart görüyoruz. Umuyoruz ki öbür büyük şirketler de Intel ile işbirliği içindedir. Gigabyte, MSI, ve ASUS üzere üreticilerin kart üretmesi, Intel markalı eserlerin ülkemize gelmesi açısından değerli.

GUNNIR, uzun vakit evvel A7 GPU serisini geliştirdiğini onaylamıştı. Tanıtılan üç fanlı tasarım, 2.2 yuvalı bir soğutucuya ve 2×8 pin güç konnektörüne sahip görünüyor. GUNNIR’ın üst sınıf kartında ayrıyeten kolay bir metal kaplama ve tam kapaklı bir art plaka kullanılmış.

ASRock, biri Phantom Gaming serisi (A770) ve başkası Challenger (A750) serisine ilişkin olmak üzere iki Arc A7 tasarımı ile oyuncuların karşısına çıktı. Kartlardan birisi “OC” etiketine sahip. Bu da Arc GPU’ların üreticiye bağlı olarak fabrika çıkışlı olarak yüksek frekans suratlar ile geleceğini gösteriyor. Her iki kart da birebir biçimde çift 8 pin güç konnektörü kullanıyor.

Maalesef özel soğutmalı dizaynların çıkış tarihi hakkında hiçbir bilgi yok. Intel, hem referans hem de özel dizaynları tıpkı anda piyasaya sürmeyi planlıyordu. Lakin DG2 ekran kartları gecikmeli olarak geldi. Bu nedenle planların değişmiş olma ihtimali var.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!