Teknoloji

PlayStation 5 kırıldı! Artık korsan oyun oynamak mümkün!

Oyun dünyası kendi has dinamikleri olan bir cihandır. İster PC oyuncusu olun isterseniz de konsol oyuncusu, muhtemelen çabucak herkes hayatının muhakkak bir periyodunda ya bilgisayarı ya da konsolu için korsan oyun arayışı içerisine girmiştir. Bu durumun nedeni ise tabi ki oyun fiyatlarının çok yüksek olması. Üstelik ülkemizdeki fiyatların dünya genelinin çok çok üzerinde olduğu düşünüldüğünde, bu tip durumlara daha fazla rastlanıyor olmasına şaşırmamak gerekir.

Öte yandan Sony’nin en yeni konsolu olan PlayStation 5 kullanıcıları için şu ana kadar benzeri şeyleri söylemek çok mümkün değildi zira bu konsol şimdi kırılamamıştı. Fakat bugün gelen bir haber, artık PlayStation 5’de de fiyat ödemeden oyun oynanabileceğini gösteriyor. Tabi kimi ufak problemler da yok değil.

PlayStation 5 kırıldı! Artık korsan oyun oynamak mümkün!

SpecterDev isimli bir PlayStation korsanı tarafından yapılan açıklamaya nazaran, sistem sürümü 4.03’e kadar olan tüm PS5’ler an itibariyle kırılabilir duruma geldi. Bunu yapabilmek için Webkit güvenlik açığından faydalandığını lisana getiren korsan, devam eden sürümlerde ise bu güvenlik açığının kapatılması nedeniyle kırılma sürecinin şu an için yapılamayacağını tabir etti.

Bununla birlikte Sony’nin üst üste yayınladığı güncellemeler nedeniyle, son kullanıcıların şu an için bu sürümlere geri dönmesi ve kırılmış bir PS5’e sahip olmaları sıkıntı. Fakat korsana göre birinci adımı atmak en kıymetli olanıydı ve bundan sonrası da çorap söküğü üzere gelecek. Bakalım Sony cephesi bu haber karşılığında nasıl bir hal sergileyecek?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom