Teknoloji

WhatsApp’da ekran imajı almaya son!

WhatsApp bir müddet evvel kapalılık ve güvenlik özellikleri açısından sorunlar yaşadığı için bir çok kullanıcı tarafından terk edilen bir uygulama haline gelmişti. Fakat şirket artık bu bahiste elinden geleni yaparak zımnilik ve güvenlik açısından kullanıcılarını mutlu etmeyi hedefliyor. Bu kapsamda artık platform üzerinde ekran manzarası alma özelliği de son bulabilir.

Popüler iletileşme hizmeti WhatsApp’ın 22.21.0.71 kodlu iOS beta sürümünde karşımıza çıkan özellik ile ekran imgesi almak tarih olacak. Şimdi geliştirme etabında olan özellik birinci defa net bit halde görüntülendi.

WhatsApp’da ekran imgesi almaya son!

WhatsApp’a uzun bir müddet evvel tek sefer görüntülenebilen fotoğraf ve görüntü özelliği geldi. Bu özellik sayesinde gönderiler yalnızca bir defa görüntülenebiliyor lakin karşı taraf bunların ekran manzarasını alabiliyor.

Bu özellik ile ilgili en büyük kusur karı tarafın ekran imajı alabilmesi. Lakin şirket bunun da önüne geçecek adımlar atmaya başladı. WhatsApp’ın son iOS beta sürümü, bu durumun değişmesine çok az bir mühlet kaldığını gözler önüne seriyor. WABetaInfo tarafından tespit edilen yeni özellik, tek seferlik fotoğraf ve görüntülerde ekran imgesi almayı engelliyor. Kullanıcılar, bu sayede daha inançlı bir biçimde fotoğraf ve görüntülerini ‘tek sefer görüntülenecek’ biçimde atabilecekler.

Böylece uygulama üzerinde zımnilik ve güvenlik açısından önemli bir adım atılmış olacak. Ama yeniden de karşı tarafın ikinci bir aygıt kullanarak gönderilen içeriklerin imajını alabileceğini de hatırlatalım. Yani aslında bu durumun önüne geçmek çok mümkün değil. Yeniden de ekran imajı alnmasının engellenmesi düzgün bir ayrıntı diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom