Teknoloji

PS4 Emülatörü Orbital Yeni Güncelleme Aldı

Önemli PS4 emülatörlerinden biri olan Orbital, yeni güncelleme ile performansını geliştirdi ve kimi meseleleri giderdi.

Diğer konsolların tersine PlayStation 4 emülatörü ortaya çıkarma çalışmaları epeyce yavaş ilerliyor. Fakat yakın zamanda Linux için PlayStation 4 Emülatörü Spine Ortaya Çıktı yazımızda sizlerle bu husustaki kıymetli bir gelişmeyi paylaşmıştık. Spine emülatörünün en değerli rakibi olan Orbital cephesinde de güncelleme mevcut.

Orbital emülatörünün geliştiricisi, yakın vakitte paylaştığı bir görüntüde güncelleme ile birlikte aşağıdaki değişiklikleri duyurdu:

  • Belirgin performans yenileştirmesi ile daha güzel FPS kıymetleri elde edilebiliyor. Şimdi bir oyunu çalıştırmak mümkün olmasa da PlayStation 4’ün inançlı modunun birtakım kısımları çalışabiliyor.
  • Ön yükleyici artık anahtarları AHCI üzerinden değil de IO üzerinden alıyor ve bu sayede USB depolama aygıtları ve PlayStation 4’ün dahili depolaması emülasyon sırasında destekleniyor.
  • PUPMGR işlevi eklendi ve birçok SAMU emülasyon sorunu giderildi.
  • Sanal depolama aygıtları aracılığıyla firmware’i yine yükleme takviyesi getirildi.

Spine ile kıyaslandığında Orbital cephesindeki yenilikler daha ufak olsa da PlayStation 4 emülatörü geliştirme alanında ilerlemenin olduğu görmek bu alanla ilgilenenler için umut vaat ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!