Telefon

Redmi K60’ın birtakım özellikleri sızdırıldı

Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markalarından biri olan Redmi, gerek fiyat performans eserleriyle gerekse de bütçe dostu akıllı telefon modelleriyle kullanıcıların beğenisine kazanmış bir marka. Son yıllarda piyasaya sürdüğü akıllı telefon modellerindeki materyal kalitesini de kıymetli ölçüde arttıran Redmi, artık daha üstleri hedefliyor.

Hatırlanacağı üzere marka Ağustos ayında K50 serisini tanıtmış ve bu akıllı telefon serisinde Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine yer vermişti. Yıl sonuna gerçek tanıtılacağı düşünülen Redmi K60 serisinde ise, bu sebepten ötürü Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinin yer alacağı düşünülüyordu. Gerçekten Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga setini Kasım ayında tanıtacağı düşünüldüğünde, Redmi için kâfi müddetin kalacağı anlaşılıyor.

Redmi K60’ın kimi özellikleri sızdırıldı

Ancak bugüne ortaya atılan son argümanlara nazaran, Redmi kendini bu mevzuda zorlamayacak ve K60 serisinde de Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setini kullanmaya devam edecek. Bununla birlikte telefonun dizaynında ise rastgele bir değişikliğin yapılması beklenmiyor. Lakin geçtiğimiz günlerde takipçilerine Redmi modellerinde Dynamic Island özelliğini görmek isteyip istemediklerini soran Redmi işvereninin bu paylaşımını dikkate alarak, K60 modelinde iPhone 14 Pro gibisi bir Dynamic Island özelliğini görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Son olarak telefonun art yüzeyinde yer alacak kamera kurulumunun odak noktasında 50MP’lik Sony sensörünün bulunacağını da belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!