Telefon

Reklam çılgınlığının son kurbanı Instagram oldu!

Geçtiğimiz günlerde YouTube tarafından alınan art geriye 5 reklam oynatma kararının akabinde Instagram da emsal bir adım atıyor. Meta çatısı altında bulunan platformların gelecek periyotta reklama boğulduğunu görebiliriz. İşte detaylar…

Instagram, Keşfet’i reklam yuvası yapıyor!

Dünyanın en varlıklı insanları ortasında bulunan Mark Zuckerberg, Meta’nın gelirlerinde yaşanan düşüşün acısını kullanıcılardan çıkarmayı planlıyor. Ortaya çıkan son sızıntılara nazaran yapılacak birinci değişiklik de Instagram içerisinde bilhassa Keşfet ekranında daha fazla reklam oynatmak olacak.

Instagram her ne kadar fotoğraf paylaşılan bir platform olarak doğmuş olsa da TikTok, Snapchat ve Vine üzere uygulamaların rekabeti sonucunda günümüzde görüntü paylaşım ortamı haline geldi. O denli ki her geçen gün Keşfet başta olmak üzere tüm paylaşımlarda görüntüleri daha fazla öne çıkarıyor.

Aslında geçtiğimiz yıldan itibaren başlayan reklam artışları uzun bir mühlet dikkat çekmemeyi başardı. Öykü paylaşımları ortasında yahut Reels’de aşağı kaydırırken karşımıza çıkan reklamlardan kaçınma talihimiz olduğu için pek reaksiyon toplamadı.

Şu anda test süreci devam eden yeni bilhassa birlikte 4 ila 10 saniye ortasında olan ve sonra otomatik bir halde sıradaki paylaşıma geçen, izlemesi mecburî olmadığı için geçebileceğimiz görsel yahut görüntü formunda reklamlar Keşfet sekmesinin en başında yer alacak.

Gelecek periyotta Meta’nın bu ve gibisi reklamları Facebook’a getireceği de katılaştı. Ayrıyeten WhatsApp’ın geçtiğimi yıllarda epeyce istekli olduğu lakin Telegram ve Signal üzere platformların rekabeti artırması nedeniyle vazgeçtiği fiyatlı ve ücretsiz-reklamlı paketlerinin tekrar gündemde olduğunu belirtelim.

Instagram yahut Keşfet üzerinde daha fazla reklam görmek istiyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/