Telefon

Xiaomi CEO’sundan enteresan çıkış: “12T hepsini geçecek!”

Teknoloji çok süratli gelişiyor ve bu süratli gelişim bazen konforu yanında getirme konusunda yetersiz kalabiliyor. Bilindiği üzere artık yavaş yavaş akıllı telefonlar 200MP’lik kameralarla donatılmaya başlandı. Hatta şayet söylentiler doğruysa, Apple’ın da bu yarışa katıldığı ve 200MP sensöre sahip akıllı telefonlar üzerinde çalışmaya başladığı tabir ediliyor.

Ancak şu ana kadar piyasaya sürülmüş son derece hudutlu sayıda 200MP kameralı akıllı telefon var ki bunlardan biri de Motorola’nın X30 Pro modeli. İşte bu yüzden Xiaomi CEO’su Lei Jun’un isim vermeden eleştirdiği markanın Motorola olduğu düşünülüyor.

Xiaomi CEO’sundan farklı çıkış: “12T hepsini geçecek!”

Jun tarafından Twitter üzerinden yapılan açıklamada, 200MP kameraya sahip bir telefonun çekim mühletinin 5 saniyeyi bulduğu, bunun kabul edilemez olduğu belirtilerek Xiaomi 12T serisiyle birlikte bu sorunun üstesinden gelineceği sav edildi. Açıkçası Jun’ın bu açıklamalarında doğruluk hissesi yüksek. Zira epey yüksek kalitede bir çekim yapan sensörler, bu imgeleri işlemek için birtakım uzun vadeli ayarlar yapmak zorunda kalıyor ve bu da fotoğraf çekimini daha güç bir hale getiriyor.

Bununla birlikte Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alması beklenen Xiaomi 12T’nin, büsbütün yonga setinin getirdiği bir avantajla bu sorunun üstesinden gelebileceği düşünülüyor. Bakalım Motorola cephesinden Xiaomi CEO’sunun bu açıklamalarına yönelik rastgele bir karşılık gelecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom