Teknoloji

Samsung artırılmış gerçeklik teknolojisi çalışmalarını gizlice yürütüyor!

Samsung, birkaç yıl evvel Gear VR projesinden vazgeçti. Bu teknolojiye ehemmiyet veren şirket son olarak Galaxy S10 ile VR takviyeli aygıtlarına son verdi. Sanal gerçeklik teknolojisini geride bırakan Güney Koreli üretici, artık artırılmış gerçeklik (AR) konusa eğilmiş durumda.

Samsung artırılmış gerçeklik teknolojisi çalışmalarını hızlandırıyor

Artırılmış gerçeklik, günlük ömürde bir çok şeyi çok daha kolay hâle getirebilme potansiyeli ile geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Birçok şirket bu bahiste değerli adımlar atarken, Samsung da geri kalmak istemiyor üzere görünüyor. Teknoloji devi kendi AR gözlüğü üzerindeki çalışmalarına başladığı söz ediliyor.

Samsung, en az bir yıldır SM-I110 model numarasını taşıyan bir AR prototipi üzerinde çalıştığı tabir ediliyordu. Fakat gelen yeni raporlara nazaran SM-I120 ismi verilen yeni prototip eski türevinin yerini almış durumda.

Samsung’un yeni SM-I120 AR gözlüğü hakkında ise bildiklerimiz epey sonlu. Bu yeni prototipin özellikleri şimdi gün yüzüne çıkmış değil. Tek bildiğimiz; Samsung’un laboratuvarlarında büyük bir titizlilikle bu AR gözlük üzerinde çalıştığı.

Yeni prototipin SM-I110’un tersine yüzünü göstermesini ve yeteneklerini sergilemesini bekliyoruz. Samsung’un AR gözlük çalışmalarında üretim öncesi son aygıt olduğunu düşündüğümüz bu prototip, 2023 yılı ile birlikte üretim versiyonuna dönüşebilir.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi konusunda çalışma yapan tek şirket tabi ki Samsung değil. Oculus ve Meta iştirakinin eseri olan Quest Pro’yu AR teknolojisi konusunda atılan en kıymetli adımlardan bir tanesi olarak sayabiliriz. Şimdi bir eser ortaya koymasa da Apple’ın da AR gözlük üzerinde çalıştığını biliyoruz.,

Gelecek vadeden bu bölümde oyuncu sayısının giderek artması da umut verici. Pekala siz artırılmış gerçeklik teknolojisi ve gözlükleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!