Telefon

Telegram’da kripto para ile kullanıcı ismi devri!

Dijital kimliğiniz sizin için ne kadar kıymetli? Kullanıcı isimlerinizden vazgeçmek için ne kadar para istersiniz? Bu sorular yakın vakitte Telegram üzerinden cevap bulacak. Telegram, kullanıcı isimlerinin kripto paralar ile satışa sunulması için bir çalışma yürütüyor.

Telegram kullanıcı isimlerini Toncoin ile satacak

Şirket tarafından yapılan resmi bir açıklamada, Telegram tarafından geliştirilen ve işletilen The Open Network üzerinde kullanıcı isimleri için bir açık artırma platformu yayınlamaya hazır olduğunu duyurdu. Bahsi geçen süreçler, blok zincirinin mahallî kripto para ünitesi Toncoin ile yapılacak.

Ağustos ayında, Telegram’ın kurucusu Pavel Durov, eski blok zincirlerinde açık artırma cüzdanlarından ve alan isimlerinden ne kadar kripto para kazanıldığını gördükten sonra bu türlü bir teşebbüsü kendisinin de yapacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerinden şimdi 2 ay geçmişken, Telegram bu plan ile karşımıza çıktı.

Telegram kurucusu Durov, kullanıcı isimlerinin sahipliğinin, NFT’lere emsal formda blok zincirinde “güvence altına alınacağını” söz ediyor. Ayrıyeten Telegram’ın çıkartmalar, kanallar ve hatta emojiler üzere başka ögelerinin da açık artırmaya çıkabileceği belirtiliyor. Telegram hâli hazırdaki kullanıcı isimlerinin yanı sıra müsaade verilmeyen 4 harfli kullanıcı isimlerini da açık artırmaya çıkarabilir.

Kullanıcı isimlerini açık artırma ile satan birinci şirket tabi ki Telegram olmayacak. Ethereum blok zincirindeki kullanıcı isimleri de Ethereum Name Service aracılığı ile uzun müddettir satılıyor. Bunun yanı sıra internet üzerinden oynana oyunlarda da bu cins isim değişiklikleri epey tanınan.

Telegram’ın yıllık 500 milyondan fazla faal kullanıcıya mesken sahipliği yaptığı düşünülüyor. Bu kadar kullanıcı ortasında birçok kişi dijital kimliklerini değiştirmek isteyecektir. Bu durum birebir vakitte Telegram için de büyük bir gelir kaynağı manasına geliyor.

Bakalım Telegram’ın kripto paralar ile kullanıcı ismi satma teşebbüsü nasıl sonuçlanacak? Pekala siz Telegram’ın yeni teşebbüsü hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom