Telefon

Samsung Galaxy S23 serisinin işlemcisiyle ilgili kritik gelişme!

Samsung Galaxy S23 serisi çok yakında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bugüne argümanlarla ve sızıntılarla birçok sefer gündeme gelen serinin en çok merak edilen istikameti ise işlemcisi demek mümkün. Bilindiği üzere Güney Koreli şirket, bugüne dek amiral gemisi modellerini kendi üretimi Exynos ve Snapdragon yongalarla piyasaya sürdü. Fakat son ortaya çıkan bilgilere nazaran bu durum değişecek.

Samsung Galaxy S23 serisi hangi işlemciden güç alacak?

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Ice Universe, yaklaşan Samsung Galaxy S23 modelleriyle ilgili yeni ayrıntıları paylaştı. Buna nazaran yakında piyasaya sürülmesi planlanan akıllı telefonlar sadece Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden güç alacak.

Samsung, bugüne dek amiral gemisi modellerini kendi üretimi Exynos ve Snapdragon işlemcileriyle piyasaya sürdü. Hatta Galaxy S serisini Türkiye’ye yıllardır Exynos işlemcisiyle getiren şirket, bu yıl bir değişiklik yaparak şubat ayında tanıtılan Galaxy S22 serisini ülkemizde Snapdragon işlemciyle satışa sundu.

Bu durumun nedenleri Samsung‘un son birkaç yıldır Exynos işlemcilerin üretiminde sorun yaşaması ve Qualcomm varyantlarıyla ortasında performans farkı olması biçiminde gösteriyor. Hatta şirket, Galaxy S22 serisinde yüzde 75’e 25 oranla birinci kere Qualcomm’u bu kadar fazla tercih etti. Şayet Ice Universe‘in paylaşımı ve savları doğruysa bu oran yeni modellerde yüzde 100 düzeylerine çıkacak ve şirketin Exynos işlemcisi için şimdilik yolun sonu gelecek.

Samsung Galaxy S23 serisi, Şubat 2023’ün birinci haftasında kullanıcıların beğenisine sunulacak. Hatta şirkete yakın bir kaynak hususla ilgili yaptığı açıklamada “Samsung Electronics, gelecek yıl Şubat ayının birinci haftasında bir sonraki eserini tanıtmak için San Francisco, ABD’de bir Unpacked aktifliği düzenlemeyi planlıyor.” sözlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!