YouTube

Twitter kan kaybetmeye başladı, işin ucu çok berbat yerlere varabilir

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almak istemesiyle birlikte başlayan süreç, sansasyonel bir pazarlık basamağının akabinde ünlü milyarderin platformun tek sahibi olmasıyla sonuçlandı. Birden fazla kişi Elon Musk’ın Twitter’ı resmi olarak satın almasıyla birlikte, artık tanınan toplumsal medya platformunun kendi işlerine odaklanacağını düşünüyordu. Lakin alımın üzerinden 10 günden fazla vakit geçmesine karşın, şimdi Twitter olağan gündemine dönebilmiş değil.

Bir araştırma şirket tarafından paylaşılan son rapora nazaran Twitter, 1 Kasım’dan bu yana neredeyse 1,5 milyon kullanıcı kaybı yaşadı. Şirketten açıklanan datalara nazaran, bu 1,5 milyonluk kitlenin yaklaşık 1 milyonu platformu kendi istekleriyle terk edenlerden oluşurken, yaklaşık 500.000’ini ise Twitter’ın engellediği belirtiliyor.

Twitter kan kaybetmeye başladı, işin ucu çok berbat yerlere varabilir

Tabi burada bilhassa Twitter’ı kendi isteğiyle terk eden kullanıcılara odaklanmakta yarar var. Gerçekten Twitter’ın Elon Musk’ın denetimine geçmesinden sonra bu durumu protesto eden pek çok küme olmuştu. Bilhassa elektrikli araç dalında faaliyet gösteren pek çok büyük şirketin CEO’su, dünyanın en değerli platformlarından birinin rakiplerinin eline geçmesinden duydukları hoşnutsuzluğu lisana getirmekten çekinmemişlerdi.

Ancak Elon Musk’ı en çok şaşırtan reaksiyon ise, şahsen Twitter kullanıcılarından geldi. Gerçekten ünlü milyarder, Twitter’ı satın aldığını “Kuş artık hür kaldı” kelamlarıyla duyurmuştu ki bu kelamlarından de Twitter’ın eskisine göre daha özgür bir platform olacağı ve bu sebeple de daha fazla kullanıcı çekeceğini düşündüğü anlaşılıyordu. Lakin gelinen nokta, Elon Musk’ın planlarının pek de beklediği üzere gitmediğini gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!